sobota 18.5 19:00 - Kostel sv. Prokopa, Strakonice

• Šperkařský workshop

sobota 18.5 9:00 - Hospoda Na Nové, Volyně

Nevšímalova třígólová jízda pomohla skolit lídra

Hlad táborských dorostenců po gólech neustál havlíčkobrodský gólman Kubík hned sedmkrát. Zápas vyhráli kohouti 6:3, v nadstavbovém prodloužení přidal další branku Filip Cháb (druhý zleva). , Autor: Josef Janda

Hlad táborských dorostenců po gólech neustál havlíčkobrodský gólman Kubík hned sedmkrát. Zápas vyhráli kohouti 6:3, v nadstavbovém prodloužení přidal další branku Filip Cháb (druhý zleva).     Autor: Josef Janda

TÁBOR – Sobotní odpoledne nabídlo na táborském zimním stadionu bitvu táborských mladších dorostenců v nadstavbové skupině D s jejím lídrem z Havlíčkova Brodu. Domácí dokázali zvítězit 6:3, k čemuž přidali i bod navíc v nadstavbovém prodloužení. Základ vítězství položil hattrick táborského kapitána Jana Nevšímala. Obzvlášť jeho třetí branka připomínala instruktážní video, jak hladce projet obranou soupeře a zakončit pod víko. Druhou oporou týmu byl skvěle chytající gólman Jakub Korytar, který předvedl důležité zákroky zejména za ještě těsného stavu.

Sladkou tečku přidal v nastavení Filip Cháb, čímž mladí kohouti vytěžili z utkání maximum čtyř bodů. V tabulce navýšili předposlední kohouti náskok na poslední Žďár nad Sázavou na 23 bodů. S 32 body mají naopak na dostřel jak čtvrtou Jihlavu (38 bodů), tak třetí Motor ČB (39 bodů).

HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 6:3 (1:0, 3:1, 2:2 – N1:0), branky a nahrávky: 20. Nevšímal (Janda), 30. Kundrát (Janda), 32. Nevšímal (Eremiáš, Kundrát), 36. Nevšímal (Polák), 46. Blengino (Matašovský), 49. Janda (Matašovský), 62. Cháb (Kundrát, Šťastný) – 34. Dymák (Rauš, Kozlík), 44. Kozlík (Rauš), 47. Zych (Dymák, Rauš), rozhodčí Jaroš – Kovář, Kubíček, vyloučení 5:7, využití 3:1, 150 diváků.

HC Tábor: Korytar – Kofroň, Šťastný, Janda, Eremiáš, Blengino, Mareš, Nevšímal, Bašta, Cháb, Polák, Matašovský, Suchan, Koreš, Vaněk, Kundrát.

BK Havlíčkův Brod: Kubík – Dvořák, Besmák, Zych, Doležal, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr, Dymák, Juřica, Rauš, Janko, Beneš, T. Krejčí, Kozlík, D. Krejčí, Vašák, Prášek.

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme další podrobnosti. Trenér Tábora Tomáš Matušík připomene, kudy vedla proti lídrovi cesta k úspěchu. Co říká na výkon kapitána Jana Nevšímala? Jaké má v dalších utkáních s týmem plány?

Střelec hattricku Jan Nevšímal přiblíží svou třetí ukázkovou branku. Prozradí také, co říká na svou nominaci klubem do ankety Sportovec roku okresu.