Jihlava - Vsetín 2:3Vsetín porazil v první lize lídra z Jihlavy a posunul se na druhé místo

Aktualizováno

Hokejisté Vsetína porazili ve 42. kole první ligy Jihlavu 3:2 a posunuli se ze čtvrtého místa na druhé. Pomohlo jim k tomu i zaváhání Kladna, které prohrálo 3:4 s Havířovem. Na vedoucí Duklu ztrácejí Valaši jedenáct bodů a mají zápas k dobru.

Hokejoví fanoušci - ilustrační foto.

Vsetín si z první třetiny odnesl vedení 2:1, které po 49 sekundách navýšil v oslabení bek Ondřej Slováček. Jeho branka se ukázalo jako rozdílová. Na konci druhé části snížil v početní výhodě útočník Matěj Pekr. Svěřenci Jiřího Dopity se radovali ze sedmé výhry z uplynulých osmi utkání.

O plném bodovém zisku Havířova rozhodl v 57. minutě útočník Marek Haas. Hosté tak navázali na páteční triumf 5:0 v Kadani, přestože s Rytíři dvakrát prohrávali.

Pátý Prostějov zdolal Třebíč 2:1 po samostatných nájezdech. Souboj byl v režii obránců. Domácí Jestřáby poslal do vedení Ondřej Mikliš v přesilové hře. Alespoň bod zařídil pro Třebíč Vlastimil Bilčík. Vítězný nájezd zaznamenal Zdeněk Čáp. Hosté už potřetí z posledních pěti zápasů nezvládli závěrečný rozstřel.

Frýdek-Místek si z Přerova odvezl vítězství 4:3 v prodloužení. Domácí v polovině úvodního dějství udeřili dvakrát v rozmezí 47 vteřin. Rysi však ve druhé části během necelých tří minut srovnali a v 59. minutě útočník Michal Kovařčík druhým zásahem a celkově třetím bodem večera dokonal obrat. Jenže o 65 sekund později se Jakub Navrátil prosadil podruhé a poslal duel do nastavení. V něm hostům zařídil bod navíc obránce Patrik Husák.

Poruba výhrou 5:4 na ledě Slavia ukončila sérii šesti porážek a zároveň oslavila premiéru trenéra Miloše Holaně na střídačce. Ostravský celek se ujal vedení už po deseti vteřinách. Gólman Pražanů Jan Růžička rozehrál přímo na hůl Jana Dufka, který zakončil do odkryté branky. Jednadvacetiletý útočník se na úspěchu Poruby podílel i dvěma přihrávkami. Za Pražany skóroval dvakrát útočník Aleš Furch.

Poprvé od sezony 2014/2015 se v dresu Slavie představil centr Daniel Vrdlovec, kterého vedení přivedlo z Ústí nad Labem výměnou za Jana Veselého, do té doby s 19 góly nejlepšího střelce týmu. Devětadvacetiletý Vrdlovec nebodoval.

Předposlední Ústí nad Labem porazilo poslední Kadaň 6:3. Slovan položil základ k třetí výhře po sobě ve druhé části, kterou ovládl 4:0. Útočník Lukáš Volf se pod vítězství podepsal pěti body za dvě trefy a tři nahrávky. Hosté se ještě museli obejít bez nové akvizice Veselého.

42. kolo první hokejové ligy:
Slavia Praha - Poruba 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Branky: 6. a 31. Furch, 48. Štibingr, 60. Kverka - 1. Dufek, 13. Kanko, 22. Illéš, 36. Václavek, 51. Ovčačík. Rozhodčí: Kostourek, Luczków - Bosák, Coubal. Vyloučení: 5:6, navíc M. Ondráček (Slavia) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 854.
Rytíři Kladno - Havířov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 5. Machač, 22. T. Kaut, 44. Nash - 15. F. Seman, 25. Pořízek, 35. Rehuš, 57. Haas. Rozhodčí: Zubzanda, Barek - Kotlík, Kokrment. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 3105.
Kadaň - Ústí nad Labem 3:6 (0:0, 0:4, 3:2)
Branky: 45. Maršoun, 51. Eliáš, 56. Hajič - 32. a 35. L. Volf, 22. Jeřábek, 26. Chrpa, 49. Krliš, 60. D. Merta. Rozhodčí: Šindel, Veselý - Maštalíř, Tvrdík. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 340.
Prostějov - Třebíč 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 37. Mikliš, rozhodující sam. nájezd Čáp - 56. Bilčík. Rozhodčí: Přikryl, Obadal - Měkýš, Konvička. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1834.
Přerov - Frýdek-Místek 3:4 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 10. Navrátil, 11. T. Sýkora, 60. Navrátil - 23. a 59. M. Kovařčík, 25. Adámek, 64. Husák. Rozhodčí: Čech, Vrba - Bubela, Kučera. Vyloučení: 3:2, navíc Goiš 5 min. a do konce utkání, Sikora (oba Přerov) 10 min. Bez využití. Diváci: 1824.
Jihlava - Vsetín 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 10. M. Hlinka, 38. Pekr - 9. Kopta, 15. Hryciow, 21. Slováček. Rozhodčí: Dědek, Ondráček - Zedník, Komínek. Vyloučení: 4:6, navíc Rác (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2705.