Panorama

Vsetín udolal vedoucí Jihlavu na jejím ledě a je už druhý

Ze čtvrtého místa na druhé. Tak se posunuli hokejisté Vsetína v první lize poté, co ve 42. kole zvítězili v Jihlavě 3:2. V kole, v němž na svém ledě vyhrál jen Prostějov a to ještě v nájezdech, totiž před svými fanoušky neuspělo ani dosud druhé Kladno, které prohrálo 3:4 s Havířovem. Na vedoucí Duklu nyní ztrácejí Valaši jedenáct bodů a mají zápas k dobru.

Radost hokejistů Vsetína
zdroj: ckmotorsport.cz

Vsetín si v první třetině vypracoval vedení 2:1, které po 49 sekundách druhé části hry navýšil v oslabení bek Ondřej Slováček. Jeho branka se ukázala jako rozdílová. Na konci druhé části snížil v početní výhodě útočník Matěj Pekr. Svěřenci Jiřího Dopity vyhráli sedmý zápas z posledních osmi.

O plném bodovém zisku Havířova rozhodl v 57. minutě útočník Marek Haas. Hosté tak navázali na páteční triumf 5:0 v Kadani, přestože s Rytíři dvakrát prohrávali.

Pátý Prostějov zdolal Třebíč 2:1 po samostatných nájezdech. Souboj byl v režii obránců. Domácí Jestřáby poslal do vedení Ondřej Mikliš v přesilové hře. Alespoň bod zařídil pro Třebíč Vlastimil Bilčík. Vítězný nájezd proměnil Zdeněk Čáp. Hosté už potřetí z posledních pěti zápasů nezvládli závěrečný rozstřel.

Frýdek-Místek si z Přerova odvezl vítězství 4:3 v prodloužení. Domácí v polovině úvodního dějství udeřili dvakrát v rozmezí 47 vteřin. Rysi však ve druhé části během necelých tří minut vyrovnali a v 59. minutě útočník Michal Kovařčík druhým zásahem a celkově třetím bodem večera dokonal obrat. Jenže o 65 sekund později se Jakub Navrátil prosadil podruhé a poslal duel do nastavení. V něm hostům zařídil bod navíc obránce Patrik Husák.

Poruba výhrou 5:4 v Praze se Slavií ukončila sérii šesti porážek a zároveň potěšila nového trenéra Miloše Holaně. Ostravský celek se ujal vedení už po deseti vteřinách. Gólman Pražanů Jan Růžička rozehrál přímo na hůl Jana Dufka, který zakončil do odkryté branky. Jednadvacetiletý útočník se na úspěchu Poruby podílel i dvěma přihrávkami. Za Pražany skóroval dvakrát útočník Aleš Furch.

Poprvé od sezony 2014/2015 se v dresu Slavie představil centr Daniel Vrdlovec, kterého vedení přivedlo z Ústí nad Labem výměnou za Jana Veselého, do té doby s 19 góly nejlepšího střelce týmu. Devětadvacetiletý Vrdlovec nebodoval.

Předposlední Ústí nad Labem porazilo poslední Kadaň 6:3. Slovan položil základ k třetí výhře po sobě ve druhé části, kterou ovládl 4:0. Útočník Lukáš Volf se pod vítězství podepsal pěti body za dvě trefy a tři nahrávky. Hosté se ještě museli obejít bez nové akvizice Veselého.

42. kolo první hokejové ligy:

Slavia Praha - Poruba 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Branky: 6. a 31. Furch, 48. Štibingr, 60. Kverka - 1. Dufek, 13. Kanko, 22. Illéš, 36. Václavek, 51. Ovčačík. Rozhodčí: Kostourek, Luczków - Bosák, Coubal. Vyloučení: 5:6, navíc M. Ondráček (Slavia) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 854.

Rytíři Kladno - Havířov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 5. Machač, 22. T. Kaut, 44. Nash - 15. F. Seman, 25. Pořízek, 35. Rehuš, 57. Haas. Rozhodčí: Zubzanda, Barek - Kotlík, Kokrment. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 3105.

Kadaň - Ústí nad Labem 3:6 (0:0, 0:4, 3:2)
Branky: 45. Maršoun, 51. Eliáš, 56. Hajič - 32. a 35. L. Volf, 22. Jeřábek, 26. Chrpa, 49. Krliš, 60. D. Merta. Rozhodčí: Šindel, Veselý - Maštalíř, Tvrdík. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 340.

Prostějov - Třebíč 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 37. Mikliš, rozhodující sam. nájezd Čáp - 56. Bilčík. Rozhodčí: Přikryl, Obadal - Měkýš, Konvička. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1834.

Přerov - Frýdek-Místek 3:4 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 10. Navrátil, 11. T. Sýkora, 60. Navrátil - 23. a 59. M. Kovařčík, 25. Adámek, 64. Husák. Rozhodčí: Čech, Vrba - Bubela, Kučera. Vyloučení: 3:2, navíc Goiš 5 min. a do konce utkání, Sikora (oba Přerov) 10 min. Bez využití. Diváci: 1824.

Jihlava - Vsetín 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 10. M. Hlinka, 38. Pekr - 9. Kopta, 15. Hryciow, 21. Slováček. Rozhodčí: Dědek, Ondráček - Zedník, Komínek. Vyloučení: 4:6, navíc Rác (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2705.