BK MLADÁ BOLESLAV

47. ročník Memoriálu G. Lachmana vyhrála Kometa, Boleslav druhá

6. 1. 2019
Autor: Zdena Bobková
M l. B o l. – Tradiční vánoční turnaj, Memoriál Gustava Lachmana, se konal na zimním stadionu v Mladé Boleslavi již po sedmačtyřicáté, a to v termínu 27. a 28. prosince 2018. Domácí tým pod vedením Martina Škalouda a Lukáše Zörklera patřil už před turnajem k mírným favoritům, což se také potvrdilo – po prvním hracím dni jim patřila druhá příčka s 16 body a jen tři ztráceli na vedoucí Kometu, s níž ten den navíc ztratili body ve vzájemném měření sil. První byla po prvním hracím dni právě brněnská Kometa, která ve vzájemném souboji mladé Bruslaře porazila. Den poté se ale oba tito soupeři potkali znovu a tentokrát rovnou ve finále. Boleslav se svým soupeřem hrála vyrovnaně, ale Jihomoravané ve druhé části hry dokázali zápas překlopit na svou stranu a po výhře 5:2 slavili tak výhru na turnaji. V následujícím článku Vám přinášíme stručné shrnutí celého turnaje.

Také 47. ročník s sebou přinesl turnajová pravidla, která se osvědčila v minulých ročnících, a která dodala celé soutěži na větší atraktivitě. Hrací systém byl 2x20 minut, přičemž každá část se bodovala zvlášť a začínalo se vždy od nuly. Výhra se cenila dvěma body, remíza pak jedním bodem pro každý tým. Dále vždy následovalo prodloužení, které se hrálo pouze se třemi hráči v poli a hrálo se o tzv. „zlatý gól“. Ten tým, který během pěti minut vsítil branku, si připsal další bonusový bod do turnajové tabulky. Pokud žádný z týmů neskóroval, nikdo si body nepřipisoval. Poté vždy následovaly samostatné nájezdy a také tato část hry se bodovala zvlášť, nebo v případě remízy, zůstala bez bodu. Celý turnaj se tak stal mnohem atraktivnějším a tým, který první část utkání prohrál, mohl v té druhé překvapit, případně se předvést při hře tří proti třem, nebo v dovednostní soutěži – samostatných nájezdech. V jednom souboji bylo tedy ve hře 6 bodů.

Účastníci 47. ročníku

BK Mladá Boleslav, HC AZ Havířov, HC Kometa Brno, HC Letci Letňany, HC Meteor Třemošná, Piráti Chomutov

Tabulka po základní hrací části

1.HC Kometa Brno, 22 bodů

2.BK Mladá Boleslav, 22 bodů (rozhodoval vzájemný zápas s Kometou)

BK Mladá Boleslav, Petr Hanyš

Nejlepší brankář – Jan Král (Piráti Chomutov)

Nejlepší obránce – Karel Macháček (BK Mladá Boleslav)

Nejlepší útočník – Alex Mišiak (HC Kometa Brno)