SESTŘIH: Kometa – Olomouc 4:3sn. Rozstřel rozhodl přesný Kusko

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Hokejisté Brna porazili v předehrávce 42. kola extraligy na svém ledě Olomouc 4:3 po samostatných nájezdech. Rozhodující gól dal útočník Silvester Kusko. Obhájce titulu se tak ziskem dvou bodů posunul na čtvrtou příčku. Má jich na kontě celkem 56 jako Vítkovice, ale s lepším skóre. Hanáci prohrávali v průběhu duelu už 1:3, přesto nakonec bodovali s Kometou i počtvrté v sezoně a celkem popáté za sebou.

Kometa začala moravský souboj náporem a už v první minutě se do slibné šance dostal bek Barinka, ale brankáře Lukáše, jenž na poslední chvíli nahradil indisponovaného Konráda, nepřehodil. Brno zúročilo svoji mírnou převahu v osmé minutě, kdy se trefil i díky teči hostujících hráčů další obránce Gulaši.

Olomouc příliš šancí neměla, ale prosadila se podobně jako Brno: Galvasovo nahození tečoval Ondrušek a Vejmelka se zakrytým výhledem neměl šanci zasáhnout. Vrátit vedení na stranu Brna mohl Erat, když se šikovně prosmýkl kolem obránce, ale trefil jen tyčku Lukášovy branky.

V úvodu druhé třetiny nabrala převaha Komety ještě větší rozměry. A projevilo se to i na skóre. Přihrávky od zkušených tahounů Plekance a Zaťoviče dokázali využít zakončující střelci Mallet a Mueller a bylo to 3:1. Náskok mohli ještě navýšit ze slibných pozic opět Mueller a Čermák.

Jenže místo klidu a pohody přišla jemná teč Köhlera, který se snažil uchránit domácí branku pádem do Mrázovy střely a bylo to jen o gól. Zbytek třetiny jakoby tím byl poznamenán, neboť tlak Brna polevil. Ale hosté se k vážnějšímu ohrožení Vejmelkovy branky nedostali.

To ovšem neplatilo na začátku třetího dějství, kdy ujel Jergl a už po 17 vteřinách od návratu na led vyrovnal. Začínalo se prakticky znovu. Mnohem větší úsilí ke strhnutí vedení na svoji stranu vyvinuli domácí. Šanci z kategorie vyložených spálil po přečíslení dvou na jednoho Mueller, ale velký podíl na tom měl skvělý zákrok gólmana Lukáše. V závěru základní hrací doby už ve hře převládaly na obou stranách defenzivní povinnosti, které eliminovaly pokusy o tříbodový zisk.

Zápas tak pokračoval prodloužením, v němž měl hostující Burian na holi druhý bod, jenže nedal. Brno v závěru nevyužilo přesilovku a po nedělním duelu s Hradcem Králové si zopakovalo samostatné nájezdy. Dnes ale bylo úspěšnější, když hned první nájezd proměnil Kusko a protože Vejmelka vychytal všechny Hanáky, bylo rozhodnuto.

Góly

Domácí: 07:28. Gulaši, 21:08. Mallet, 25:12. Mueller, . Kusko

Hosté: 11:52. Ondrušek, 30:05. Mráz, 40:17. Jergl

Sestavy

Domácí: Vejmelka (Kašík) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, M. Erat – Kusko, R. Zohorna, Mallet – Vondráček, L. Čermák (C), Köhler – Střondala.

Hosté: Lukáš (Konrád) – Škůrek, Jaroměřský, J. Galvas, Ondrušek (A), Švrček, Rutar, Staněk – Jergl, J. Knotek (A), Ostřížek – Handl, Strapáč, Burian – V. Tomeček, Kolouch, Holec – Mráz, Skladaný (C), Laš.

14. Pardubice 52 9 2 5 36 102:187 36

Kometa Brno - Olomouc: Jergl naznačil střelu, pak rychlým příklepem našel mezeru nad ramenem Vejmelky, 3:3
Video se připravuje ...

Kometa Brno - Olomouc: Mráz vystřelil na Vejmelku, puk byl ještě tečován a skončil mezi betony Vejmelky, 3:2

Kometa Brno - Olomouc: Mueller přesnou ranou navýšil vedení Brna, 3:1

Kometa Brno - Olomouc: Plekanec zadovkou našel Malleta, ten poslal domácí do vedení 2:1

Kometa Brno - Olomouc: Vejmelka neměl proti střele Ondruška žádnou šanci, 1:1

Kometa Brno - Olomouc: Střela Gulašiho zapadla až do branky Lukáše, 1:0