Novinky ze světa basketbalu – NBL, NBA, VTB

Skvělé sudé aneb Nymburk stále ve hře

📁 Články, Evropské poháry, Topstory, Zahraniční soutěže 🕔8.1.2019

Please enter banners and links.

Basketbalisté Nymburku udolali litevský Lietkabelis 78-71 díky výbornému výkonu v obraně zejména v sudých čtvrtinách a zapsali třetí výhru v letošní sezoně Ligy mistrů, čímž se v tabulce dotáhli na svého dnešního soupeře. Opava sice ještě v poločase vedla v Benátkách 37-38, ale nakonec padla o 21 bodů.

Středočeši se mohli spolehnout na útočný doskok, na němž dominovali 19-8 a také na Jaromíra Bohačíka, jenž je vedl s 20 body. Po první čtvrtině sice prohrávali 19:26, ale výborně vstoupili do peroidy druhé, v níž nenechali hosty běhat do brejků a v postupném útoku se Litevcům nevedlo. Nymburk naproti tomu trojkami Bendy s Davisem nastartoval šňůru 11-2 a do poločasu už vedl 37-32. Jenže po přestávce hosté nesložili zbraně a dál bojovali o čtvrtý triumf v LM. Vedl je guard Wilson, který jako jediný z hostů v zápase nastřílel dvouciferný počet bodů (18). Na začátku posledního dějství hosté vedli už dokonce o šest bodů 54-60, jenže pak mistr znovu zkvalitnil defenzivu a postupně převzal otěže zápasu. Sedmi body v řadě snižoval na 63-64 Lawrence, další trojkou poslal Nymburk dokonce už do vedení Bohačík. Domácí využívali šestek a útočných doskoků, takže se jejich náskok rozrostl už na šest bodů a definitivní pojistku na třetí výhru v základní skupině Ligy mistrů přidal z rohu nejlepší střelec Bohačík.

Opava trápila favorita

Ještě v poločase vedl tým kouče Czudka v Benátkách po Jurečkově trojce 37-38 a až příliš bohorovně hrající Italy trestal, kde to jen šlo. Hosté se museli obejít bez dvojice Bujnoch – Klečka, naopak už nastoupil guard Kouřil. Ten na sebe také upozornil trojkou přes celé hřiště a s klaksonem uzavřel první desetiminutovku na 13-20. Domácí se prvních 15 minut potýkali s vychýlenou muškou, když z pole stříleli s 31% úspěšností. Zlom přišel až ve druhé polovině třetí čtvrtiny, kdy Slezanům začala docházet v užší rotaci šťáva. Po třiceti minutách vedly Benátky 70-61 a za další tři minuty už bylo po rychlých úderech domácích rozhodnuto. Za výtečných 25 minut si ale Opava zaslouží velké uznání. Výborný zápas, v němž s přehledem dirigoval hru, zvládl mladý rozehrávač Lukáš Bukovjan, autor 11 bodů. Nejlepším střelcem utkání se stal domácí Austin Daye s 20 body, za hosty byl nejproduktivnější kapitán Šiřina se 14 body.

Výsledky:

ČEZ Basketball Nymburk – Lietkabelis Paněževys 78:71 (19:26, 18:6, 16:23, 25:16)

Body: Bohačík 20, Lawrence 16 (5 asistencí), Benda 8, Myers 7, Hruban 6, Davis 6 (7 doskoků), Cosey 4, Peterka 4, Kříž 3, Pumprla 2, Wright 2 – Wilson 18, Kariniauskas 9, Valinskas 8, Dimec 8 (7 doskoků), Jasaitis 7, kupsas 6, Kulvietis 5, Sinovec 4, Tarolis 4
Doskoky: 47 – 37
Dvojky: 17/41 – 22/42
Trojky: 9/32 – 5/19
TH: 17/25 – 12/16
Asistence: 14 – 16
Ztráty: 6 – 11
Fauly: 19 – 20

Umana Reyer Venezia – BK Opava 102:81 (13:20, 24:18, 33:23, 102:81)

Body: Daye 20, Haynes 17 (6 asistencí), Vidmar 12 (9 doskoků), Tonut 9, Mazzola 8, Watt 8, Giuri 6, Washington 6, De Nicolao 4, Stone 3 (9 doskoků), Cerella 2 – Šiřina 14, Gniadek 11 (6 doskoků), Bukovjan 11, Kouřil 10, Zbránek 9, Jurečka 9, Švandrlík 8, Slavík 5 (7 doskoků), Kvapil 4