Gólman Rittich zářil při další výhře Calgary, Frolík dal vítězný gól

Hokejisté Calgary dál vedou Západní konferenci NHL. Při výhře 5:3 nad Coloradem dal vítězný gól Michael Frolík, v brance opět zářil David Rittich, který byl za 32 zákroků vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.

Tento článek je více než rok starý.

Calgary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rittich vychytal tři z posledních čtyř vítězství Calgary

David Rittich vychytal tři z posledních čtyř vítězství Calgary | Foto: Candice Ward-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Flames vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů, tři z nich vychytal David Rittich, proti Coloradu nastoupil do branky jen několik hodin poté, co se tým vrátil z tripu zakončeného výhrou v Chicagu.

Jakub Vrána v NHL dvakrát skóroval a jednou asistoval. Stal se první hvězdou zápasu

Číst článek

„Hrajeme skvělý hokej. Jsme dobří ve vlastním obranném pásmu, to je klíč k vyhrávání zápasů. Tenhle zápas byl hodně rychlý, Colorado má hodně hráčů, co se dokáže díky rychlosti dostat ke střele,“ řekl po zápase zámořským novinářům Rittich, kterého vyhlásili první hvězdou zápasu.

Calgary proti Coloradu stačilo k pěti gólům pouhých 16 střel na branku, zatímco hráči Avalanche jich za celý zápas vyprodukovali 35, český gólman nestačil na tři z nich.

Rozhodující gól dal v polovině třetí třetiny Michael Frolík. 11 minut před koncem zápasu se domácí rychle usadili v útočném pásmu, český útočník si našel místo u branky a nohou usměrnil Giordanovu střílenou přihrávku za záda gólmana Varlamova.

„Giordano byl na modré čáře, možná chtěl dát puk za bránu, ale trefil mojí nohu skončilo to v bráně,“ popsal svůj desátý gól v sezoně Frolík.

„Nechci se ho nijak dotknout, ale na takové góly má kliku. Tenhle pro nás byl strašně důležitý,“ usmíval se po zápase Rittich na adresu svého krajana.

Calgary díky čtvrté výhře z pěti zápasů vede Západní konferenci o dva body před rozjetými Vegas Golden Knights. Třetí je Nashville, který vyhrál 4:3 po prodloužení v Chicagu.

Nejhorším týmem celé soutěže už není Ottawa, která se ze dna Východní konference odlepila díky dvěma bodům z Anaheimu. Nejmíň bodů tak má v aktuálním ročníku NHL Philadelphia.

Chicago - Nashville 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 18. DeBrincat, 40. J. Toews, 58. Anisimov - 37. a 61. F. Forsberg, 7. Sissons, 18. Arvidsson. Střely na branku: 31:37. Diváci: 21.255. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Arvidsson (oba Nashville), 3. P. Kane (Chicago).

Calgary - Colorado 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Branky: 6. Backlund, 11. Jankowski, 33. E. Lindholm, 50. Frolík, 60. M. Tkachuk - 17. MacKinnon, 20. E. Johnson, 60. Rantanen. Střely na branku: 16:35. David Rittich (Calgary) odchytal celé utkání, inkasoval tři branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 91,43 procenta. Diváci: 18.220. Hvězdy zápasu: 1. Rittich, 2. Giordano (oba Calgary), 3. MacKinnon (Colorado).

Anaheim - Ottawa 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 9. Silfverberg - 50. B. Ryan, 62. White. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. White (Ottawa), 2. Gibson, 3. Silfverberg (oba Anaheim).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít