Liberec vyhrál pošesté v řadě a vede hokejovou extraligu

Hokejisté Liberce se minimálně na den dostali do čela hokejové extraligy, když ve 45. kola doma jasně přehráli Olomouc. Kometa rozhodla zápas s Karlovými Vary během prvních deseti minuty, Mountfield veze tři body z Litvínova.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberec po šesté výhře v řadě vede extraligu

Liberec po šesté výhře v řadě vede extraligu | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Bílí Tygři Liberec – Olomouc 5:1

Bílí Tygři hrají s Olomoucí rádi, v domácím prostředí ji porazili už posedmé za sebou. Po zápase 34. kola a výhře 5:1 se navíc dostali minimálně na den do čela extraligové tabulky.

‚Tak určitě nám chybělo trošku štěstíčka.‘ Přehlídka největších klišé hokejistů z NHL

Číst článek

Liberec Olomouc už v prvním třetině jasně přestřílel a před přestávkou přišla odměna. První gól dal v 17. minutě ranou z vrcholu kruhu pod břevno Lukáš Krenželok, za 48 navýšil vedení Libor Hudáček.

Ve druhé třetině domácí skóre z dvojnásobili. Martin Ševc měl po odrazu puku jednoduchou pozici a ve 36. minutě se v tlačenici před gólmanem Lukášem nejlépe orientoval Michal Birner.

Čestný úspěch hostů zaznamenal ve 47. minutě Jakub Galvas, jehož nahození skončilo ve Willově síti. Tygři ale o šestou výhru v řadě nepřišli, naopak ji ještě pojistil obránce Šmíd, a s 66 body vedou extraligu o tři body. Třinec totiž hraje ve Vítkovicích až v sobotu.

Verva Litvínov – Mountfield HK 1:2

Stejně jako Třinec ztrácí na úplné čelo tři body také Hradec Králové, kontakt udržel po vítězství v Litvínově. Lvi vyhráli čtvrtý z posledních pěti vzájemných zápasů a zároveň čtvrtý zápas v řadě.

Verva ve vlastní hale velmi brzy vedla, když ji po úniku překonal gólmana Pavelku Viktor Hübl, jenže za 17 sekund bylo srovnáno, na druhé straně prostřelil Petráska Petr Koukal.

Na rozhodnutí se čekalo až do třetí třetiny. Nejdřív hradecký Paulovič neproměnil trestné střílení, jenže v 53. minutě rozhodl o třech bodech pro hosty bekhendem Radek Smoleňák.

Plzeň – BK Mladá Boleslav 2:3 po prodloužení

Indiáni hráli dva dny po návratu ze Švédska, kde prohráli v úvodním semifinále Ligy mistrů v Göteborgu a další zápas ztratili s Mladou Boleslaví.

Středočeši domácí hokejisty výrazně přestříleli a do vedení šli těsně před první pauzou. Lukáš Žejdl dostal puk za Frodla tři sekundy před sirénou. Plzeňským nepomohlo ani důrazné reklamování ofsajdu.

Gól do šatny je ale nesrazil a 66 sekund po návratu z kabin vyrovnal Jan Eberle, ve 35. minutě zvrátil skóre Conor Allen.

Boleslav šťastně vyrovnala po pěti minutách třetí části. Martin Pláněk na úrovni branky plácl do puku a ten skončil v kleci. Zápas tak šel do prodloužení, které po chybném vyjetí gólmana Frodla rozhodl David Šťastný.

Kometa Brno – Energie Karlovy Vary 3:1

Obhájci titulu rozhodli o svém čtvrtém vítězství z posledních pěti zápasů velmi rychle. Po rychlém zakončení Zaťoviče, střele Štencla a úniku Petra Holíka vedli 3:0 ještě před uplynutím 10. minuty a bylo hotovo.

Do branky Energie se pak dostal den po svých 22. narozeninách Ondřej Kuchař, který už další střelu nepustil, jenže hosté se zmohli jen na snížení po střele Tomáše Mikúše z těsné blízkosti v polovině zápasu. Zdramatizovat ho už ale nedokázali.

Kometa do zápasu proti Energii vletěla jako uragán a po 20 minutách vede 3:0! 🔥
#TELH #KOMvKVA
📸: Ivo Dostál

18:50 – 11. 01. 2019

3

Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 2:3 po samostatných nájezdech

Mizérie Dynama pokračuje a jejich nová série porážek se protáhla na pět zápasů. Tentokrát si sice Východočeši odnesli aspoň bod, ale ztráta na dně extraligy znovu vzrostla, prohráli totiž s předposledním Chomutovem.

Pardubičtí se sice v úvodu střetnutí dostali do vedení po dobré práci Jordana Perreta před brankou, jenže se nechali příliš často vylučovat. Poprvé využil přesilovou hru ještě v první třetině Adam Raška, podruhé ve 36. minutě Bohumil Jank.

I domácím pomohla početní výhoda a Ondřej Machala poslal zápas do prodloužení a samostatných nájezdů, tam ale v dresu Dynama uspěl jen Denis Kusý v první sérii, zato Piráti se prosadili hned třikrát.

Sparta Praha – Aukro Berani Zlín 3:2

Svěřenci Uwe Kruppa v libeňské hale zvládli důležitý souboj o umístění v elitní desítce, díky výhře 3:2 odskočili trápícím se Beranům, kteří prohráli pátý zápas za sebou, na šestibodový rozdíl.

Přitom úvod zápasu měli sparťané skvělý, v osmé minutě se prosadili rovnou dvakrát. Skóre otevřel svižnou ranou mladík Kevin Klíma, o chvíli později zdvojnásobil náskok výrazně zkušenější Lukáš Pech.

Ve druhé třetině pomohla Zlínu přesilovka a Tomáš Fořt snížil, Spartě ale 7 sekund před koncem vrátil dvougólový náskok Andrej Kudrna.

Brankám v početní výhodě ale ještě nebyl konec. Dvě minuty před koncem se nechal vyloučit Jan Buchtele, Dominik Lakatoš z dorážky uklidil za Machovského Dominik Lakatoš a hosté najednou měli minutu a půl na vyrovnání. V červeném hrající Sparta už ale těsné vedení udržela.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 11. 1. 2019)

34. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Eberle (Kodýtek), 35. Allen (Jan Kovář, Gulaš) - 20. Žejdl (Vondrka), 45. Pláněk, 64. T. Knotek (Pláněk). Rozhodčí: Obadal, Pešina - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5757.

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. V. Hübl (F. Lukeš) - 3. Koukal (Smoleňák, Cibulskis), 53. Smoleňák (Koukal, Zámorský). Rozhodčí: Hradil, Bejček - Komárek, Lučan. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 4623.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. L. Krenželok (J. Vlach, Ordoš), 18. L. Hudáček (Birner), 30. Ševc (T. Hanousek, L. Hudáček), 36. Birner (M. Kvapil), 60. Šmíd (P. Jelínek) - 47. J. Galvas (Ostřížek). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 5575.

Branky a nahrávky: 22. Eberle (Kodýtek), 35. Allen (Jan Kovář, Gulaš) - 20. Žejdl (Vondrka), 45. Pláněk, 63. D. Šťastný (Pláněk). Rozhodčí: Obadal, Pešina - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5757.

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Perret (Eklund), 49. Machala (Daniel Voženílek, Ihnacak) - 15. Raška (Klhůfek), 36. Jank (V. Růžička ml., Flemming), rozhodující sam. nájezd V. Růžička ml. Rozhodčí: Nikolic (Rak.), Kika - D. Jelínek, Brejcha. Vyloučení: 8:6, navíc Tomica (Chomutov) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6465.

HC Sparta Praha - PSG Berani Zlín 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Kevin Klíma (Sill, Košťálek), 8. Pech (Kumstát), 53. A. Kudrna (Blain, P. Vrána) - 37. Fořt (Kubiš, J. Ondráček), 59. Lakatoš (D. Nosek). Rozhodčí: Šír, Horák - J. Frodl, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 7236.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít