Biatlonovou stíhačku ovládla Italka Vittozziová, Češky skončily mimo první dvacítku

Sobotní stíhací závod ovládla vítězka pátečního sprintu Italka Lisa Vittozziová. Druhá skončila reprezentantka Slovenska Anastazia Kuzminová se ztrátou téměř patnácti sekund. Češky se nevyvarovaly chyb ve střelbě. Eva Puskarčíková skončila jednadvacátá, Markéta Davidová až dvaačtyřicátá.

Tento článek je více než rok starý.

Oberhof Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská biatlonistka Lisa Vittozziová

Italská biatlonistka Lisa Vittozziová | Foto: Lehtikuva | Zdroj: Reuters

Z českých reprezentantek se do závodu kvalifikovala pouze Eva Puskarčíková a Markéta Davidová. Puskarčíková do závodu odstartovala z dvanáctého místa se ztrátou 49 sekund na první Italku Vittozziovou. Davidová vyjela na start o dvě sekundy později na devatenácté pozici.

A much deserved wall of photographers for these 3 great athletes! #OBE19
🥇 @Lisa vittozzi 🇮🇹
🥈 Anastasiya Kuzmina 🇸🇰
🥉Anais Chevalier 🇨🇵

13:21 – 12. 01. 2019

26 102

Závod provázel silný vítr a patrné to bylo už na první střelbě, kde se závodnice dopustily mnoha chyb. Puskarčíková spáchala tři chyby, Davidová o jednu méně.

Na čele se stále držela italská reprezentantka Vittozziová, vítězka sprintu, která si udržovala náskok a to navzdory dvěma minutým terčům.

Tlačila se na ní ale krajanka Dorothea Wiererová, Francouzka Anais Bescondová a reprezentantka Slovenska Anastazia Kuzminová.

Zatímco ale Vittozziová byla na poslední střelbě bezchybná, Wiererová s Bescondovou se chyb nevyvarovaly. Do posledního úseku tak za Vittozziovou vyjela Kuzminová, ztrátu už ale smazat nedokázala a dojela druhá s mankem téměř patnácti sekund. Třetí skončila Francouzka Anais Chevalierová, která na první Italku ztratila 28 sekund.

Eva Puskarčíková se dopustila celkem čtyř chyb a v závodě skončila 21. se ztrátou 2 minut a 14 sekund. Markéta Davidová se kvůli osmi chybám na střelnici propadla a celkově se umístila na 42.místě.

Závody SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):
Ženy - stíhací závod (10 km):
1. Vittozziová (It.) 32:32,9 (2), 2. Kuzminová (SR) -14,5 (4), 3. Chevalierová -27,9 (5), 4. Bescondová (obě Fr.) -36,2 (4), 5. Wiererová (It.) -37,4 (3), 6. Preussová (Něm.) -54,7 (2), 7. Dunkleeová (USA) -1:01,2 (5), 8. Öbergová (Švéd.) -1:03,2 (5), 9. Herrmannová (Něm.) -1:03,2 (4), 10. Krjuková (Běl.) -1:17,4 (4), ...21. Puskarčíková -2:17,1 (4), 42. Davidová (obě ČR) -3:44,2 (8).
Průběžné pořadí SP (po 10 z 26 závodů): 1. Wiererová 438, 2. Vittozziová 396, 3. P. Fialková (SR) 374, 4. Chevalierová 329, 5. Kuzminová 327, 6. Röiselandová (Nor.) 309, ...35. Puskarčíková 101, 41. Davidová 79, 47. Vítková 69, 64. Charvátová 19, 73. Jislová (všechny ČR) 10.

krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít