Stíhačku v Oberhofu vyhrál Johannes Bö, Moravce připravila o první desítku poslední střelba

Sobotní stíhací závod biatlonistů v německém Oberhofu ovládl norský závodník Johannes Thingnes Bö. Druhé místo vybojoval v závěrečném sprintu domácí Arnd Peiffer, třetí skončil Ital Lukas Hofer. Ondřej Moravec dlouho bojoval o umístění v nejlepší desítce, ale chyba na poslední střelbě ho nakonec odsunula na 17. místo. Druhý Čech, který do závodu odstartoval, Michal Krčmář se šesti chybami skončil 50.

Tento článek je více než rok starý.

Oberhof Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec.

Ondřej Moravec. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík | Zdroj: Český biatlon

Ještě na poslední střelbě to vypadalo, že se o první příčku bude Johannes Bö přetahovat s Martinem Fourcadem. Jenže Francouz kritický moment nezvládl, dvakrát minul terč a nakonec se propadl až na čtvrté místo.

Biatlonovou stíhačku ovládla Italka Vittozziová, Češky skončily mimo první dvacítku

Číst článek

Bö, který chyboval jednou, si pak v hustém sněžení pro první místo dojel bez problémů. Neohrozili ho ani na poslední položce bezchybní Hofer s Peifferem, kteří se akorát v cílové rovince utkali o druhé místo.

Ze dvou českých závodníků, kteří se objevili na startu, se lépe vedlo Ondřeji Moravcovi. Čtyřiatřicetiletý Moravec dlouho střílel bezchybně a i přes nepříliš rychlý běh se dlouho držel v boji o umístění v první desítce. Jenže úplně poslední střelou minul a nakonec skončil 17.

Michalu Krčmářovi se tentokrát vůbec nedařilo, k pomalému běhu přidal šest chyb na střelnici a propadl se až na 50. místo.

Závody SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):
Muži - stíhací závod (12,5 km):
1. J. T. Bö (Nor.) -34:29,8 (3), 2. Peiffer (Něm.) -15,1 (1), 3. Hofer (It.) -15,8 (0), 4. M. Fourcade (Fr.) -32,6 (3), 5. Loginov (Rus.) -42,4 (4), 6. Desthieux (Fr.) -51,8 (1), 7. Doll (Něm.) -1:30,7 (4), 8. J. Eberhard -1:41,8 (5), 9. Eder (oba Rak.) -2:00,5 (1), 10. Garaničev (Rus.) -2:01,5 (1), ...17. Moravec -2:22,8 (1), 50. Krčmář (oba ČR) -5:10,1 (6).
Průběžné pořadí SP (po 10 z 26 závodů): 1. J. T. Bö 542, 2. Loginov 412, 3. M. Fourcade 342, 4. Desthieux 336, 5. Eder 328, 6. Peiffer 307, ...17. Moravec 190, 18. Krčmář 186.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít