Lidovky.cz

Lubina skončil ve Zlíně na tribuně, Třinec je zpět v čele extraligy

Sport

20:03
PRAHA - Hokejisté Litvínova překvapivě uspěli na půdě Komety Brno, kterou porazili 5:3. Dva góly si připsal veterán Viktor Hübl. To lídr tabulky z Liberce musel svou pozici přepustit Třinci, který zvítězil 2:1 nad Spartou.

Menší výměna názorů mezi hráči Liberce a Hradce Králové. foto: ČTK

Třinec se v zápase se Spartou rychle dostal do vedení, už v páté minutě skóroval Svačina. V čase 14:17 byl vyloučen hostující Piskáček, ale paradoxně to asi pomohlo Spartě, která přestála trest, a navíc hned po návratu z trestné lavice Piskáček vsítil branku.

Ve druhé periodě zaznamenal jednou branku třinecký Chmielewski, a protože už do konce zápasu nikdo neskóroval, šlo o gól vítězný. Jen se ještě rozdávaly tresty, za hosty si předčasný odchod do kabin vysloužil za protesty Jones, za domácí Musil za naražení zezadu.

Lukáš Válek z Litvínova pár vteřin poté, co vsítil branku Kometě.
Brankář Zlína Libor Kašík zasahuje před Filipem Kofferem z Pardubic.

Výsledky 35. kola extraligy:

PSG Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Šlahař (Fryšara), 15. Valenta (Lakatoš), 17. Fořt (J. Ondráček), 31. Anděl (Fryšara, Řezníček), 32. Kubiš (J. Ondráček, Freibergs) - 24. Ihnacak (J. Mikuš).

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 50. Paulovič (Zámorský, Koukal), 53. M. Chalupa (Koukal), 60. Zámorský (Cingel) - 32. Šmíd (L. Hudáček, L. Krenželok).

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Klhůfek (Flemming), 42. Tomica (Raška, Duda), 55. Jank (T. Svoboda) - 17. Dlapa (Najman, P. Musil), 22. P. Musil (Hrdinka, M. Látal), 28. P. Musil (Najman, M. Látal), 29. D. Šťastný (Žejdl), 57. Žejdl.

HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. P. Zdráhal (Schleiss), 16. Tybor (Roman, Šidlík), 25. Tybor (J. Mrázek, Roman), 34. Tybor (Lev, Roman) - 35. Balán (Kohout).

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 1. Gulaš (D. Kindl, Jan Kovář), 55. V. Němec, 57. Kodýtek (Eberle), 59. Eberle.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 18. P. Holík (Zaťovič, Mueller), 40. Mueller (P. Holík, Zaťovič), 54. O. Němec (P. Holík) - 9. V. Hübl (F. Lukeš), 10. Kašpar (Helt), 19. Válek (Piché, F. Lukeš), 54. M. Hanzl (Kašpar), 60. V. Hübl (Trávníček, Graborenko).

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Svačina (Polanský), 35. Chmielewski (Galvinš, Martin Růžička) - 17. Piskáček (Pech)

Devadesát let od založení klubu oslavil zlínský klub domácím zápasem s Pardubicemi. Ve speciálních dresech pod dohledem bývalé opory Petra Čajánka nedali spoluhráči staronového brankáře Libora Kašíka Východočechům šanci. Už v první třetině skórovali třikrát, a vyhnali tak z branky hostujícího gólmana Hamerlíka.

Do svatyně hostů nastoupil Kacetl a zdálo se, že by se mohli začít prosazovat i jeho kolegové, kteří dokonce zásluhou Ihnačáka snížili. Jenže poté se rychle za sebou trefili Anděl a Kubiš a diváci byli u vytržení. Po čtvrtém gólu se navíc na tribunu musel vypravit hostující kouč Lubina, jehož na ní vykázali sudí.

Vedoucí Liberec se musel sklonit před Hradcem Králové. Severočeši ještě v padesáté minutě vedli 1:0, jenže poté se trefili během tří minut Paulovič a Chalupa. Přes pět a půl tisíce diváku bylo převážně nadšených, a definitivně jejich veselí potvrdil střelou do prázdné branky obránce Zámorský.

Branková erupce byla k vidění v Chomutově, kam dorazila Mladá Boleslav. Domácí šli sice bleskově do vedení, jenže ještě do přestávky stihla Boleslav vyrovnat. Ve druhé části se mimořádně dařilo hostujícím hráčům, kteří během sedmi minut dali tři góly.

V závěrečné pasáži vykřesali pro domácí naději Tomica s Jankem, jenže definitivní tečku na boleslavskou výhru napsal v 57. minutě Žejdl.

Hattricky nejsou k vidění každý den, o to cennější zážitek si z vítkovické haly odnášeli domácí příznivci. Jako oběť řádění Rastislava Tybora posloužily Karlovy Vary. Ten se konkrétně prosadil v 16., 25. a 34. minutě. Protože se už předtím trefil domácí Zdráhal, bylo to 4:0. Za hosty korigoval stav Stanislav Balán, na více už hostům síly nestačily.

Mnozí diváci se ještě ani nestihli usadit na olomouckém zimním stadionu, a domácí hráči už v zápase s Plzní prohrávali. Oba týmy měly řadu šancí, nicméně střelcům se finální fáze nedařila. Střelecké ticho bylo prolomeno až ve třetí třetině.

A k nevoli domácích příznivců opět do sítě brankáře Jana Lukáše. Nejprve obranou úspěšně prošel Vojtěch Němec, následoval jej prudkou střelou útočník Kodýtek a závěrečné slovo si vzal Jan Eberle. Hanáci padli 0:4 a nevyužili šanci dostat se na úroveň svého nedělního soupeře.

Překvapivý vývoj měl zápas Litvínova na půdě Komety Brno. V bráně domácích nastoupil Lukáš Dostál, a v první části hned třikrát inkasoval. Kometa skórovala jen jednou, a ve druhé části se ve svatyni Brňanů objevil Karel Vejmelka. V této třetině se objevila ve hře řada nepřesností, a nakonec i gól, který třináct vteřin před koncem zařídil domácí kanonýr Peter Mueller.

Necelých devět minut před závěrečnou sirénou byl vyloučen Juraj Mikúš, a čekalo se, že Kometa udeří, nicméně první úspěšní byli ve vlastním oslabení litvínovští hráči, kteří dostali puk za Vejmelku. S koncem trestu se prosadili i domácí, ale stále byli chudší o jeden gól. A nakonec padli o dvě branky, protože při hře bez brankáře se zachoval nesobecky kapitán hostů Trávníček, který nahrál před prázdnou branku Hüblovi a ten si připsal lehký gól.