Sedlák neměl čas přemýšlet. Naštěstí, smál se český útočník po druhé trefě v sezoně

ČTK ČTK
14. 1. 2019 8:50
Útočník Lukáš Sedlák přispěl v nedělním utkání NHL druhým gólem v sezoně k výhře hokejistů Columbusu 7:5 nad New York Rangers, za něž jednou asistoval Filip Chytil.
Útočník Columbusu Lukáš Sedlák (druhý zprava) slaví se spoluhráči gól v síti New York Rangers | Foto: Reuters

Pětadvacetiletý Sedlák skóroval přesně po měsíci. Trefa českobudějovického odchovance se zrodila v 38. minutě. Riley Nash posunul puk podél hrazení za branku Rangers na Olivera Bjorkstranda, který vybídl Sedláka k pohotovému zakončení z mezikruží.

"Bylo to velmi rychlé, neměl jsem čas přemýšlet. Jen jsem vystřelil a skončilo to v brance. Když mám dostatek času, tak mám sklony až moc uvažovat nad tím, kam bych měl zamířit. Dneska jsem ho naštěstí neměl," smál se Sedlák.

Blue Jackets v závěrečné části zvýšili vedení na třígólový rozdíl, ale Rangers se ještě dvěma brankami vrátili do hry. Třetí triumf Columbusu po sobě stvrdil druhým zásahem večera kapitán Nick Foligno.

"Občas se podíváte na pořadí a vidíte, že jste před ostatními mužstvy, a proto trochu polevíte. To se nám přihodilo ve třetí třetině. Naštěstí se nám povedl konec," řekl Sedlák.

Blue Jackets navázali na výhry proti Nashvillu (4:3 v prodloužení) a Washingtonu (2:1 v prodloužení) a ve Východní konferenci jsou čtvrtí. "Předchozí dva zápasy jsme odehráli proti opravdu dobrým týmům. Včera jsme předvedli velmi povedený výkon, ale i s ohledem na to, že jsme cestovali domů, bylo z počátku těžší se rozjet. Naše řada odvedla dobrou práci, protože týmu dodala energii," pochvaloval si Sedlák spolupráci s Bjorkstrandem a Nashem.

Vítěz Calder Trophy z roku 2016 pro nejlepší celek farmářské AHL se předtím naposledy trefil 13. prosince proti Los Angeles, od té doby ale naskočil jen do poloviny ze 14 utkání včetně toho s Rangers. V sestavě Blue Jackets nechyběl potřetí v řadě.

Devatenáctiletý Chytil byl u první gólové akce utkání, když při přečíslení dvou na jednoho zvolil přihrávku na zakončujícího Ryana Stromea. Rodák z Kroměříže bodoval ve třetím duelu za sebou.

Útočník Michael Frolík se dvěma přihrávkami podílel na kanonádě Calgary, které rozdrtilo Arizonu 7:1. Kladenský rodák se bodově zapsal do statistik potřetí v řadě a v hodnocení plus/minus si polepšil o čtyři kladné body. Místo Davida Ritticha dostal přednost v brankovišti Flames bývalý gólman Coyotes Mike Smith, který kryl 22 střel.

Největší hvězdou souboje byl vyhlášen kapitán Flames Mark Giordano, který ve svém 800. utkání v NHL vstřelil dvě branky a k jedné dopomohl nahrávkou. Pětatřicetiletý Kanaďan nasbíral stejně jako jeho parťák z obranné dvojice T.J. Brodie pět plusových bodů a s celkem 36 kladnými body je v kategorii plus/minus vůbec nejlepší v lize. Brodie je na druhé pozici.

Kanadské mužstvo uspělo popáté za sebou a nadále vládne Západní konferenci. Velkou zásluhu na tom nese také útočník Johnny Gaudreau, který díky gólu a přihrávce proti Arizoně rozšířil bodovou sérii na osm duelů a v kanadském bodování se s 69 body vyhoupl na druhou příčku.

Nahrávku si u jediné trefy Tampy Bay připsal útočník Ondřej Palát, jenž bodoval ve čtvrtém z posledních pěti zápasů. Nejlepší tým soutěže podlehl New York Islanders 1:5. Domácím vyšel fantasticky nástup do utkání, už po pěti minutách vedli 3:0 i díky dvěma gólům v rozmezí 16 sekund. Jan Rutta, nová posila zadních řad Lightning z Chicaga, se v sestavě floridského týmu stále neobjevil.

Brankář Petr Mrázek pomohl 20 zákroky k triumfu Caroliny 6:3 proti Nashvillu. Na sedmém vítězství Hurricanes z posledních osmi zápasů měl největší zásluhu útočník Sebastian Aho, jenž zaznamenal druhý hattrick v kariéře, k tomu přidal asistenci.

Carolině scházejí čtyři body na poslední postupové místo do play off ve Východní konferenci. "Ještě nejsme tam, kde chceme být, ale jdeme si za tím," uvedl kouč Rod Brind'Amour.

Jedenáctou porážku po sobě utrpěl Anaheim. Winnipegu podlehl 3:4 v prodloužení, přestože vedl 2:0 a 3:2. Nastavený čas ukončil 11 sekund před koncem Bryan Little. Útočník kalifornského celku Ondřej Kaše vyšel pošesté v řadě gólově naprázdno.

Výsledky NHL:

Columbus - NY Rangers 7:5 (2:2, 3:1, 2:2)

Branky: 40. a 59. N. Foligno, 6. Panarin, 9. Duclair, 35. Atkinson, 38. Sedlák, 46. Savard - 39. a 56. Zuccarello, 5. R. Strome (Chytil), 18. Kreider, 57. J. Vesey. Střely na branku: 40:27. Diváci: 17.417. Hvězdy zápasu: 1. N. Foligno, 2. Atkinson, 3. Panarin (všichni Columbus).

Carolina - Nashville 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)

Branky: 16., 24. a 57. Sebastian Aho, 19. Mäenalanen, 29. Wallmark, 31. J. Williams - 35. a 54. F. Forsberg, 23. Colton Sissons. Střely na branku: 34:23. Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, inkasoval tři branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 87 procent. Diváci: 16.347. Hvězdy zápasu: 1. Sebastian Aho, 2. Ferland, 3. De Haan (všichni Carolina).

Winnipeg - Anaheim 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 20. Wheeler, 23. Laine, 55. Chiarot, 65. Little - 3. Gibbons, 17. Rakell, 36. Cogliano. Střely na branku: 34:31. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Lowry (Winnipeg), 2. J. Gibson (Anaheim), 3. Little (Winnipeg).

Calgary - Arizona 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

Branky: 17. a 47. Giordano, 22. a 45. M. Tkachuk (na první Frolík), 18. Monahan, 38. J. Gaudreau (Frolík), 48. Bennett - 40. Oesterle. Střely na branku: 26:23. Diváci: 17.849. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. M. Tkachuk, 3. M. Smith (všichni Calgary).

Vancouver - Florida 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

Branky: 33. L. Eriksson, 48. B. Hutton, 58. Boeser, 60. Beagle, 60. Markus Granlund - 46. Vatrano. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18.610. Hvězdy zápasu: 1. B. Hutton (Vancouver), 2. Luongo (Florida), 3. L. Eriksson (Vancouver).

NY Islanders - Tampa Bay 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Branky: 2. B. Nelson, 5. Clutterbuck, 5. D. Toews, 32. Cizikas, 60. J. Bailey - 39. McDonagh (Palát). Střely na branku: 28:39. Diváci: 11.193. Hvězdy zápasu: 1. M. Martin, 2. Greiss, 3. Cizikas (všichni NY Islanders).