Aleš Loprais skončil na Dakaru pátý, Prokop šestý

Aleš Loprais zakončil Rallye Dakar druhým místem v etapě a celkově skončil pátý. Počtvrté v kariéře zvítězil mezi piloty kamionů Rus Eduard Nikolajev. Martin Prokop obsadil šesté místo. O jednu příčku tak vylepšil české maximum v kategorii automobilů. Šestatřicetiletý pilot se spolujezdcem Janem Tománkem předčili ve fordu vlastní výsledek z loňska. Prokop i při čtvrté účasti na slavné soutěži dojel do cíle, od pondělního karambolu přitom pokračoval s pohmožděnýma rukama. V Peru se králem Rallye Dakar stal potřetí v kariéře katarský pilot Násir Attíja. Motocyklům vévodil Australan Toby Price a zopakoval si vítězný pocit z roku 2016. Nejlepší Čech Milan Engel obsadil v Peru životní patnácté místo, jeho maximem byla dosud 30. příčka z premiérové účasti v roce 2015.

V takzvaném "malém" Dakaru, do kterého se ve druhé poloviny rallye zapojily posádky, jež první část nedokončily, obsadil Martin Macík druhé místo, další pilot kamionu Martin Kolomý byl pátý.