Petr Mrázek dostal dva góly během 13 sekund, Carolina prohrála s Ottawou

Petr Mrázek nezabránil v pátečním utkání NHL domácí porážce Caroliny 1:4 s Ottawou. Český gólman pustil všechny góly v úvodních 37 minutách a celkem kryl 22 střel. Z útočníků bodovali Dominik Simon a Vladimír Sobotka.

Carolina Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mrázek dostal od Ottawy 4 góly

Petr Mrázek dostal od Ottawy 4 góly | Foto: James Guillory-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Trenér Caroliny Rod Brind ́Amour označil výkon svých svěřenců za nejhorší v této sezoně. Mrázek inkasoval první gól z dorážky, další dva pustil ve 28. minutě během třinácti sekund.

David Krejčí zazářil třemi asistencemi, Chytil skóroval po sólu přes celé hřiště

Číst článek

Nejdříve neměl nárok na zakončení Bobbyho Ryana z předbrankového prostoru, při další akci ho překonal hned po vhazování Mark Stone. Domácí se štěstím snížili, ale v závěru druhé třetiny vrátil Christian Wolanin Ottawě střelou do odkryté branky třígólové vedení.

Z českých hokejistů bodoval Dominik Simon, který přispěl přihrávkou k výhře Pittsburghu 3:2 v prodloužení na ledě Arizony. Asistenci si připsal ještě Vladimír Sobotka, který s Buffalem prohrál ve Vancouveru 3:4.

Washington podlehl doma New Yorku Islanders 0:2. U obou branek, které padly ve 46. a 48. minutě, byl na ledě obránce poražených Michal Kempný. Český zadák ale jinak patří v NHL ve statistice +/- k nejlepším, aktuálně má na kontě 23 kladných bodů. Islanders vyhráli počtrnácté z posledních 17 utkání a vyhoupli se do čela Metropolitní divize.

NHL:
Florida - Toronto 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Hoffman, 15. Matheson, 59. Vatrano - 2. Hainsey. Střely na branku: 29:21. Diváci: 16.741. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Hoffman, 3. Matheson (všichni Florida).

Columbus - Montreal 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 46. Bjorkstrand - 7. a 29. Tatar, 58. a 59. Armia. Střely na branku: 35:26. Diváci: 18.892. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Price (oba Montreal), 3. Bjorkstrand (Columbus).

Washington - NY Islanders 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 46. Josh Bailey, 48. Clutterbuck. Střely na branku: 19:25. Diváci: 18.605. Hvězdy zápasu: 1. Greiss (NY Islanders), 2. Holtby (Washington), 3. Josh Bailey (NY Islanders).

Carolina - Ottawa 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky: 32. Foegele - 16. Pääjärvi, 28. B. Ryan, 28. Mark Stone, 37. Wolanin. Střely na branku: 34:26. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval čtyři branky z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 84,62 procenta. Diváci: 15.598. Hvězdy zápasu: 1. Ceci, 2. Mark Stone, 3. Wolanin (všichni Ottawa).

Calgary - Detroit 6:4 (0:1, 2:1, 4:2)
Branky: 28. a 57. S. Bennett, 35. Monahan, 48. Neal, 55. Giordano, 60. Brodie - 34. a 49. D. Larkin, 20. Mantha, 45. Green. Střely na branku: 36:35. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. S. Bennett (Calgary), 2. D. Larkin (Detroit), 3. D. Ryan (Calgary).

Arizona - Pittsburgh 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 13. Keller, 55. Stepan - 25. Riikola (Simon), 26. Guentzel, 65. Kessel. Střely na branku: 33:35. Diváci: 14.757. Hvězdy zápasu: 1. Kessel (Pittsburgh), 2. Keller (Arizona), 3. Guentzel (Pittsburgh).

Vancouver - Buffalo 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 13. Edler, 16. Bärtschi, 28. Boeser, 46. Eriksson - 9. Rodrigues (Sobotka), 23. Okposo, 33. S. Reinhart. Střely na branku: 23:39. Diváci: 18.176. Hvězdy zápasu: 1. Demko, 2. Horvat (oba Vancouver), 3. S. Reinhart (Buffalo).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít