19. ledna 2019 • 12:14

Ledecká byla v Cortině ve sjezdu osmá. Opět vyhrála Siebenhoferová

Autor: ČTK, iSport.cz
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká si osmým místem ve sjezdu v Cortině d'Ampezzo vyjela druhý nejlepší výsledek ve Světovém poháru lyžařek v kariéře. Na páteční vítězství v italském středisku navázala i na prodloužené trati Rakušanka Simona Siebenhoferová.

Druhá skončila jen o čtyři setiny zpět další rakouská lyžařka Nicole Schmidhoferová, vedoucí žena pořadí disciplíny. Třetí byla Slovinka Ilka Štuhecová.

Start byl oproti pátku na standardním místě a trať byla o 500 metrů delší. Ledecká jela od začátku agresivně, na hraně a jednou se po skoku téměř dotkla hýžděmi země. Dlouho se držela na mezičasech za Siebenhoferovou o necelou sekundu. Nakonec s Rakušankou prohrála o 1,26 sekundy, v přepočtu o 34,38 metru.

"Líbilo se mi to. Pustili nás shora, takže jsme měly dvě tři zatáčky a skok navíc. Jelo se mi fajn, některé věci jsem si opravila. Pořád tam mám rezervy, ale jsem spokojená," řekla Ledecká Radiožurnálu. "Vzala jsem si jiné lyže. Mám je očíslované od jedné do sedmdesáti, tohle byly ty sedmdesáté. Jely tak rychle, že jsem měla co dělat, abych je dohnala. Musím poděkovat servisákovi a celému týmu," uvedla.

"Jízda byla dobrá, výborná. Dokázala být aktivnější než v pátek. Měla lepší sjezdový postoj. Škoda, že se v poslední zatáčce docela rozbalila a trošku proto ztratila," hodnotil jízdu Ledecké její trenér Tomáš Bank pro Českou televizi.

Po projetí cílem byla Ledecká šestá a atakovala svůj nejlepší výsledek v SP, ale o dvě místa ještě klesla. Maximem olympijské vítězky super-G z Pchjongčchangu dál zůstává sedmé místo ve sjezdu v Lake Louise z prosince 2017.

Zatímco v pátek třiadvacetiletá Ledecká prohrála s hvězdnou Lindsey Vonnovou, tentokrát Američanku odsunula o jednu desetinu za sebe. "To jsem ani nevěděla. Asi musela jet chvíli pozadu," vtipkovala Ledecká.

V neděli je v Cortině na programu superobří slalom.

SP ve sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo (Itálie):

Ženy - sjezd:

1. Siebenhoferová 1:36,22, 2. Schmidhoferová (obě Rak.) -0,04, 3. Štuhecová (Slovin.) -0,51, 4. Weidleová -0,63, 5. Rebensburgová (obě Něm.) -1,16, 6. Hütterová (Rak.) -1,22, 7. Gisinová (Švýc.) -1,25, 8. Ledecká (ČR) -1,26, 9. Agerová (Rak.) a Vonnová (USA) obě -1,36.

Průběžné pořadí sjezdu (po 5 z 9 závodů): 1. Schmidhoferová 328, 3. Siebenhoferová 320, 2. Štuhecová 298, 4. Gisinová 207, 6. Weidleová 198, 6. Venierová (Rak.) 195, ...13. Ledecká 84.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 37 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 1394, 2. Vlhová (SR) 898, 3. Holdenerová (Švýc.) 597, 4. Rebensburgová 480, 5. Schmidhoferová 461, 6. Gisinová 442, ...39. Ledecká 114, 98. Capová (ČR) 12.

SVĚTOVÉ HVĚZDY V ČESKU
Po 8 letech se do Špindlerova Mlýna vrací Světový pohár v alpském lyžování. Světové hvězdy v čele s Mikaelou Shiffrinovou a Petrou Vlhovou budou 8. a 9. března 2019 soupeřit v obřím slalomu a slalomu. Jedna z nejvýznamnějších sportovních akcí pořádaná na území ČR v roce 2019 slibuje jedinečnou podívanou v moderním Skiareálu Špindlerův Mlýn, a to nejen v samotných závodech, ale rovněž i v rámci doprovdoných aktivit. Veškeré informace najdete na stránkách https://www.worldcup2019.cz/.