Atalanta porazila Frosinone 5:0, čtyřikrát se trefil Zapata. Jankto viděl žlutou

ČTK ČTK
20. 1. 2019 14:58
Čtyřmi góly se kolumbijský útočník Duván Zapata zasloužil o vítězství Atalanty Bergamo ve 20. kole italské fotbalové ligy 5:0 na hřišti předposledního Frosinone. Druhá Neapol zdolala páté Lazio 2:1 a prodloužila svou domácí neporazitelnost na jedenáct utkání. Fiorentina vydřela v nastaveném čase bod za remízu 3:3 proti Sampdorii, za kterou odehrál 74 minut český záložník Jakub Jankto a dostal žlutou kartu.
Duvan Zapata (Atalanta Bergamo)
Duvan Zapata (Atalanta Bergamo) | Foto: Reuters

Zapata má skvělou formu a skóroval už v osmi soutěžních zápasech za sebou. V italské lize se dělí se 14 zásahy o první místo v tabulce střelců s Cristianem Ronaldem z Juventusu a veteránem Quagliarellou ze Sampdorie. První branku přitom Zapata dal až v 11. kole na začátku listopadu, o měsíc později začala jeho skvostná série.

Atalanta atakuje pohárové příčky a patří mezi nejlepší týmy venku. Lepší bilanci na hřištích soupeřů mají jen Neapol s Juventusem. Se 44 góly je suverénně nejproduktivnějším týmem v soutěži.

Neapol neprohrála s Laziem už téměř čtyři roky. Dnes se dostala do dvoubrankového vedení až po třiceti minutách hry, kdy se v rozmezí tří minut prosadili kapitán Callejon a nejlepší střelec domácích Milik. Hosté snížili zásluhou Immobileho, který se v tomto ročníku trefil už pojedenácté. Hosté ale vzápětí oslabil stoper Acerbi, jenž dostal druhou žlutou kartu. Neapol udržela těsný náskok až do konce a před domácími diváky mohla slavit deváté vítězství v Serii A. Lazio kleslo na pátou příčku.

V utkání Fiorentiny se Sampdorií dali po dvou gólech domácí Muriel a pětatřicetiletý Quagliarella. "Fialky" sice vedly, ale už od 39. minuty hrály v deseti po vyloučení Fernandese, který dostal druhou žlutou kartu. Za hosty mohl vyrovnat Jankto, ale z bezprostřední blízkosti minul. Až těsně před odchodem do kabin se prosadil Ramírez.

Po poločase se opět trefil Muriel, ale Quagliarella dvěma góly výsledek otočil. V 92. minutě rozhodl o dělbě bodů Pezzella.

Záchranářský duel mezi Spalem a Boloňou skončil 1:1. Český záložník Ladislav Krejčí zůstal pouze na lavičce hostů. Boloňa vyhrála v lize pouze dvakrát a se 14 body je třetím nejhorším týmem soutěže. Z posledního vítězství se radovala proti Udine na konci září.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

Frosinone - Bergamo 0:5 (44., 47., 64. a 73. Zapata, 11. Mancini), Fiorentina - Sampdoria Janov 3:3 (34. a 70. Muriel, 90.+2 Pezzella - 81. z pen. a 85. Quagliarella, 44. Ramírez), Spal Ferrara - Boloňa 1:1 (63. Kurtič - 24. Palacio), Cagliari - Empoli 2:2 (36. Pavoletti, 91. Farias - 70. Di Lorenzo, 81. Zajc), Neapol - Lazio Řím 2:1 (34. Callejon, 37. Milik - 65. Immobile).