Soukupův Bahrajn na mistrovství Asie končí. V osmifinále padl s Jižní Koreou

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Bahrajnu vypadli na mistrovství Asie v osmifinále. Svěřenci českého trenéra Miroslava Soukupa prohráli s favorizovanou Jižní Koreou 1:2 po prodloužení, v normální hrací době skončil zápas 1:1.

Koreu poslal v Dubaji do vedení ve 43. minutě nepokrytý Hwang Hi-čchan. Tým z Perského zálivu čtvrt hodiny před koncem druhé půle vyrovnal, když se Mohamed Ruhajmí prosadil další dorážkou.

Osmifinále rozhodl ve 107. minutě střídající Kim Čin-su, jenž dostal hodně prostoru na přesnou hlavičku. Krátce poté naskočil do hry Júsuf Hilál, ale ani útočník pražských Bohemians 1905 už porážku Bahrajnu neodvrátil.

Jihokorejci se v pátečním čtvrtfinále utkají s pořadatelem příštího MS Katarem. Domácí tým SAE narazí na obhájce titulu z Austrálie, zbývající dvojice tvoří Čína - Írán a Vietnam - Japonsko.

Mistrovství Asie ve fotbale ve Spojených arabských emirátech - osmifinále:

Korea - Bahrajn 2:1 po prodl. (1:1, 1:0)
Katar - Irák 1:0 (0:0).

Čtvrtfinálové dvojice:

Čína - Írán, Vietnam - Japonsko, Korea - Katar, SAE - Austrálie.

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.