Golfista roku

Havlíčková dojela v mrazivém Lahti na MSJ dvanáctá

Finské Lahti sevřel tuhý mráz. Juniorští běžci na lyžích však i přesto své závody na mistrovství světa absolvovali. Shodně dvanácté místo obsadili Vladimír Kozlovský na desetikilometrové a Barbora Havlíčková na poloviční trati.

Barbora Havlíčková
zdroj: Kekstock autor: Kjell Erik Kristiansen

Teploty klesly ráno až na -23 stupňů a závody byly v ohrožení, protože podle pravidel se smí uskutečnit jen do -20. K polednímu se ale přece jen o pár stupňů oteplilo, a tak závodnice mohly na start.

Havlíčková na trať vyjela předposlední jako jedna z favoritek, ale už v polovině závodu se před ni dostala pozdější vítězka Švédka Frida Karlssonová s číslem 87. Havlíčková na ni v cíli na 12. místě ztratila přes 50 sekund.

Havlíčková skončila na pětce na MSJ dvanáctá

"Jsou lepší a horší dny. Nehodnotila bych to jako úplně tragický den. Ale doufám, že ještě ty lepší přijdou," prohlásila nadějná česká lyžařka.

Závod juniorů vyhrál s přehledem Francouz Jules Chappaz. Kozlovský na něj ztratil bezmála minutu.