Prostějov - Slavia 6:1Vsetín zaváhal, hokejisté Jihlavy zvyšují náskok. Slavia dostala nařezáno

Hokejisté Jihlavy porazili v 49. kole druhé nejvyšší soutěže poslední Kadaň 5:2 a v čele tabulky zvýšili náskok na pět bodů. Druhý Vsetín totiž podlehl Havířovu 2:5. O tři body za Valachy se nachází Kladno, jež si poradilo s Benátkami nad Jizerou 5:1. České Budějovice zvítězily po obratu nad Přerovem 2:1 v prodloužení.

Kadani se podařilo dvakrát vyrovnat a v polovině duelu mohla dokonat obrat, jenže útočník František Wágner, který zařídil stav 2:2, trestné střílení neproměnil, čehož Dukla využila. Na konci prostředního dějství se podruhé v utkání prosadili útočníci Lukáš Klíma a Nicolas Werbik. Náskok hostů pojistil v závěrečné třetině Josef Skořepa. Jihlava se radovala z plného bodového zisku po dvou prohrách, Trhači nezvládli čtrnáctý duel za sebou.

Havířov ukončil sérii čtyř neúspěchů díky povedené třetí třetině, v níž nejdříve inkasoval na 2:2, pak však třemi góly strhl zápas na svoji stranu. Svěřenci Jiřího Dopity prohráli po sedmi utkáních.

Kladno sice na první pohled zvítězilo přesvědčivě, tři body však nemělo dlouho vůbec jisté. Rytíři po první třetině vedli o dvě branky, ale hosté se v 26. minutě přiblížili na dostřel a stav 2:1 vydržel až do 56. minuty. Poté domácí skórovali třikrát během necelých čtyř minut. Benátky nad Jizerou prohrály po dvou utkáních.

Přerov šel do vedení zkraje druhé třetiny zásluhou obránce Jiřího Krisla, který se prosadil v přesilovce pět na tři. Utkání poslal do nastaveného času v 57. minutě útočník Martin Heřman. Bod navíc zařídil Jihočechům útočník Zdeněk Doležal. Ze čtvrté pozice ztrácí Motor na Kladno dva body.

Prostějov uštědřil Slavii debakl 6:1. O osudu utkání rozhodla pasáž mezi 27. až 33. minutou, kdy Jestřábi udeřili čtyřikrát. Pražané sice do konce druhé části snížili, Prostějov si však náskok pohlídal a v závěrečné pětiminutovce ho dvěma zásahy zvýraznil. Domácí zužitkovali tři početní výhody. Útočník Tomáš Nouza se blýskl čtyřmi body za gól a tři nahrávky, jeho spoluhráč Lukáš Žálčík se mezi střelce zapsal dvakrát. Slavie venku neuspěla počtvrté za sebou.

Třebíč přetlačila Frýdek-Místek 3:2 po samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd proměnil útočník Sebastian Kusko. Horácká Slavia zvládla třetí z uplynulých čtyř utkání. Frýdek-Místek nenavázal na předchozí čtyři vítězství, ale bodoval pošesté v řadě.

Poruba si z ledu předposledního Ústí nad Labem odvezla dva body za triumf 4:3 v prodloužení, přestože ještě v 58. minutě měla dvoubrankový náskok. Pak se však z trestného střílení prosadil útočník Roman Chlouba a o necelou minutu později zamířil přesně mezi tři tyče Václav Krliš. Prodloužení ukončil šest sekund před jeho koncem Tomáš Guman. Ostravský celek uspěl v šestém ze sedmi soubojů i díky dvěma trefám útočníka Jiřího Zdeňka.

Výsledky 49. kola první hokejové Chance ligy:
České Budějovice - Přerov 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 57. Heřman, 64. Z. Doležal - 22. Krisl. Rozhodčí: Doležal, Valenta - Pechánek, Bohunek. Vyloučení: 4:7, navíc Pšurný (Přerov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5306.
Havířov - Vsetín 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Branky: 4. Kotala, 36. O. Procházka, 50. Pořízek, 57. Rehuš, 60. Gřeš - 11. Pechanec, 46. Rudl. Rozhodčí: Fiala, Kašík - Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 1624.
Kadaň - Jihlava 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky: 11. Foltýn, 28. Wágner - 9. a 37. Klíma, 19. a 40. Werbik, 45. Skořepa. Rozhodčí: Cabák, Pilný - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 290.
Kladno - Benátky nad Jizerou 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
Branky: 5. Zikmund, 18. Jelínek, 56. Melka, 58. Vildumetz, 59. T. Kaut - 26. Najman. Rozhodčí: Luczków, Vrba - Polonyi, Janíček. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1520.
Prostějov - Slavia Praha 6:1 (0:0, 4:1, 2:0)
Branky: 33. a 56. Žálčík, 27. Matýs, 28. Prokeš, 31. Dvořáček, 59. Nouza - 36. Furch. Rozhodčí: Přikryl, Barek - Kreuzer, Lukš. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:0. Diváci: 1289.
Ústí nad Labem - Poruba 3:4 v prodl. (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)
Branky: 15. Grim, 58. Chlouba z trest. střílení, 59. Krliš - 34. a 39. Zdeněk, 27. Ovčačík, 65. Guman. Rozhodčí: Vokřál, Souček - Kokrment, Coubal. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 444.
Třebíč - Frýdek-Místek 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 17. Vodný, 46. L. Vágner, rozhodující sam. nájezd Kusko - 33. Hladonik, 48. Rudovský. Rozhodčí: Koziol, Veselý - Měkýš, Bubela. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 847.