Východočeské derby v hokejové extralize ovládl Hradec Králové. Týmy nevyužily dvě trestná střílení

Východočeské derby v hokejové extralize dopadlo lépe pro domácí Mountfield HK. Pardubice sice šly do vedení jako první po trefě Antonína Duška. Hradec ale vyrovnal díky brance Bezúcha. V poslední minutě mu pak výhru vystřelil Filip Pavlík.

Hradec Králové Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Momentka z hokejového zápasu mezi Mountfieldem HK a Pardubicemi

Momentka z hokejového zápasu mezi Mountfieldem HK a Pardubicemi | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

Sobotní hokejové menu obstaralo východočeské derby mezi Mountfieldem HK a Pardubicemi. Oba týmy šly do zápasu v opačném rozpoložení. Zatímco Mountfield z posledních pěti zápasů prohrál jen dvakrát, Pardubice ze stejného počtu zápasů vyhrály jen jednou.

Plzeň i díky Gulašově hattricku rozstřílela Litvínov 7:1, Boleslav v přestřelce porazila Hradec 8:5

Číst článek

Pardubice ale do zápasu vkročily bez bázně a už v šesté minutě se radovaly z prvního gólu. Juraj Mikuš vystřelil, jeho střelu brankář Brandon Maxvell vyrazil pouze k Antonínu Duškovi, který nezaváhal a ranou mezi betony otevřel skóre zápasu.

Hradečtí hokejisté mohli vyrovnat hned o minutu později, obránce Petr Zámorský ale střílel nepřesně.

Navzdory trvajícímu nepříznivému výsledku ale byli domácí hokejisté nadále aktivnější a vyrovnání se přeci jen dočkali. V jednatřicáté minutě našel Roman Kukumberg přihrávkou Juraje Bezúcha, který vystřelil a ranou do horního rohu srovnal skóre.

Závěrečné třetí dějství začali aktivněji hráči hradeckého Mountfieldu. Filip Pavlík si skvěle zpracoval kotouč, ale zakončení z velkého úhlu mu nevyšlo a brankář Milan Klouček střelu vykryl. O pár minut později se neprosadil ani Matej Paulovič a nadále tak trval nerozhodný stav.

Gól nepadl ani ve 48. minutě, kdy došlo k závaru před hradeckou brankou.

Velkou šanci na vedoucí gól dostal Hradec ve 49. minutě. Matěj Chalupa se řítil sám na pardubického brankáře, ale nedovoleně ho zastavil Mikuš a rozhodčí nařídili trestné střílení. K puku se postavil Matej Paulovič. Kotouč mu ale sjel z bekhendu a slovenský útočník tak ani nezakončil.

Stejnou šanci dostaly vzápětí také Pardubice. V rozporu s pravidly si počínal Petr Zámorský, Rostislav Marosz ale s trestným střílením naložil podobně jako Paulovič a rovněž neproměnil.

🚨 #MHKvPCE: GÓÓÓÓL, FILIP PAVLÍK - 2:1! 😍

19:34 – 26. 01. 2019

8

I nadále tak trval nerozhodný stav. Ve 20. minutě už to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení. Pak se ale po vyhraném vhazování dostal k puku Oskars Cibulskis a u levého kruhu našel Filipa Pavlíka. Ten napřáhl a vystřelil na Kloučka, kterému nedal šanci zasáhnout.

Hradec vedl 2:1 a Pardubice to zkoušely bez brankáře se šesti hráči v poli. Ani tato snaha jim ale nepomohla a zápas pro ně skončil prohrou.

39. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Bezúch (Kukumberg, Vincour), 59. F. Pavlík (Cibulskis, Smoleňák) - 6. Dušek (J. Mikuš). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 6:4, navíc Rákos (Hradec Králové) 10 min. Bez využití. Diváci: 6890 (vyprodáno).
Sestavy:
Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Graňák, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel - Smoleňák, Rákos, Lessio - Vincour, Cingel, M. Chalupa - Paulovič, Bičevskis, Miškář - Vopelka, Kukumberg, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, P. Svoboda a Krátoška.
Pardubice: M. Klouček - Holland, Eklund, Schaus, J. Mikuš, Cardwell, Budík - Horký, Mandát, Perret - Hovorka, Marosz, Rolinek - Koffer, Ihnacak, Machala - Machač, Dušek, Poulíček. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.

Tipsport extraliga 2018/19 (PLATNÉ K 26. 1. 2019)