26. ledna 2019 • 19:49

SESTŘIH: Mountfield HK - Pardubice 2:1. Napadení kouče i dva neproměněné nájezdy

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Hokejisté Hradce Králové zvládli souboj s posledními Pardubicemi v rámci 39. kola Tipsport extraligy poměrem 2:1. Derby rozhodl brankou minutu před koncem základní hrací doby obránce Filip Pavlík. O nevídanou událost se po druhé přestávce postaral jeden z domácích fanoušků, který napadl na střídačku přicházejícího kouče Dynama Ladislava Lubinu.

Mountfield nastoupil bez nemocného centra Petra Koukala. Do středu prvního útoku se místo něj zařadil Daniel Rákos, který nastoupil k jubilejnímu 600. zápasu v extralize.

První šance měli domácí, ale Kloučka nepřekonali Miškář, Smoleňák a po chybné rozehrávce Cardwella ani Vincour. V šesté minutě se tak radovalo z vedení Dynamo, když Mikušův pokus od modré čáry tečoval mimo Maxwellův dosah Dušek.

Mountfield HK - Pardubice: Nevídané! Domácí fanoušek napadl trenéra Lubinu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Další možnost hostů měl Mandát. Pardubice se ubránily v oslabení po faulu brankáře Kloučka, při kterém jim pomohla po Paulovičově střele i tyč. V oslabení ale také zahrozil po Machalově akci Dušek. Mountfield odolal při Smoleňákově trestu a před první pauzou ve velké šanci neuspěl s pokusem o vyrovnání Cingel.

Po přestávce se domácí tlačili za smazáním ztráty. Klouček musel krýt Bezúchovu střelu a Rákosovou šanci po Smoleňákově přihrávce zpoza branky. Potom se dostal před pardubického gólmana Lessio, ale blafák zakončil vedle levé tyčky. Dynamo odolalo i při Ihnacakově trestu a v největší šanci po Cingelově zadovce nedosáhl na puk před odkrytou brankou Smoleňák.

Hradec se ubránil při Lessiově trestu a v polovině druhé části vyrovnal. Kukumberg nabil mezi kruhy Bezúchovi, proti jehož přesnému zakončení do levého horního rohu byl Klouček bezmocný. Šanci potom ubyly a na ledě se odehrával boj o každý puk. V 38. minutě se ocitl v dobré pozici Filip Pavlík, ale hostující gólman situaci zvládl.

Zleva Patrik Poulíček, Michal Machač a Antonín Dušek se radují z první branky utkání s Hradcem Králové

Před třetí třetinou se při příchodu na střídačku pokusil jeden z diváků napadnout pardubického trenéra Lubinu, ale pořadatelská služba zasáhla. Na ledě se pustil Rolinek do Rákose a domácí dostali možnost přesilové hry, protože kapitán Dynama dostal dvouminutový trest a domácí útočník desetiminutový.

Pardubice se ubránily a stav se nezměnil ani při následném Vincourově trestu. Ve 49. minutě fauloval unikajícího Chalupu Mikuš, ale nařízené trestné střílení neproměnil Paulovič, kterému se nepovedl blafák do bekhendu. V 52. minutě Zámorský zastavil nedovoleně Poulíčka, ale Maxwell Maroszovu penaltu chytil.

Při Bezúchově čtyřminutovém trestu nepřekonal Maxwella znovu Marosz a následně ani Horký. V závěru mohl rozhodnout po Cingelově přihrávce Vincour, ale Klouček zasáhl. Na ránu Filipa Pavlíka od modré čáry o chvíli později už nestačil.

SESTŘIH: Mountfield HK - Pardubice 2:1. Derby rozhodl Pavlík, Paulovič a Marosz neproměnili nájezd

Domácí: 30:31. Bezúch, 59:00. F. Pavlík

Hosté: 05:50. Dušek

Domácí: Maxwell (J. Pavelka) – Zámorský, Linhart (A), Graňák (C), Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Rákos (A), Lessio – Vincour, Cingel, M. Chalupa – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Bezúch.

Hosté: Klouček (Kacetl) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Budík, Děrvuk – L. Horký, Mandát, Perret – Koffer, Marosz (A), Rolinek (C) – Hovorka, Ihnačák, Machala – Machač, Dušek (A), Poulíček.

14. Pardubice 52 9 2 5 36 102:187 36

Mountfield HK - Pardubice: Pavlík rozhodl minutu před koncem! Jeho dělovka skončila za zády Kloučka, 2:1

Mountfield HK - Pardubice: Famózní Klouček! Zabránil Vincourovi v rozhodnutí utkání

Mountfield HK - Pardubice: Chalupa byl v samostatném úniku podražen, Paulovič neproměnil trestné střílení