26. ledna 2019 • 20:48

Divoké derby v Hradci: Fanoušci šli po Lubinovi, Rolinek chtěl bitku

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Byl to opět vyhrocený zápas! Sobotní derby mezi Mountfieldem HK a Pardubicemi (2:1) ale zašel až za hranu. Start třetí třetiny se pozdržel poté, co se dva hradečtí fanoušci snažili napadnout hostujícího trenéra Ladislava Lubinu. Ten se ubránil, incident vzal s úsměvem a následně na střídačce ještě hecoval své svěřence. Mezitím to začalo vřít i na ledě, když Tomáš Rolinek vyzýval k bitce Daniela Rákose.

Hradecký Mountfield ovládl třetí východočeské derby v sezoně 2:1. Rozhodující trefu zaznamenal přesně minutu před koncem obránce Filip Pavlík. Hradeckou euforii ale haní nevídaný incident před začátkem závěrečného dějství.

Když realizační tým Pardubic procházel z šatny kolem domácího kotle na střídačku, hradečtí fanoušci napadli hlavního kouče Ladislava Lubinu. Pořádková služba stačila rychle zakročit, takže nedošlo k žádnému většímu konfliktu. Jak si můžete všimnout na videu, Lubina situaci vzal s nadhledem a dokonce se tím snažil namotivovat své hráče, především mladého útočníka Filipa Koffera.

Mountfield HK - Pardubice: Nevídané! Domácí fanoušek napadl trenéra Lubinu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

„Napadli mě dva fanoušci soupeře. To je asi tak celé. Nejdřív standardně slovně a pak po jednom fyzicky, což je neuvěřitelné, že se může stát v extraligovém utkání,“ uvedl po utkání Lubina, který byl terčem hradeckých fanoušků od začátku zápasu. „Musel jsem se bránit sám. Bránil jsem se celkem statečně,“ dodal.

Vřít to v tu chvíli začalo i na ledové ploše. Tomáš Rolinek se začal postrkávat s Danielem Rákosem, do souboje se posléze zapojili i další hráči. Rozhodčím se naštěstí situaci podařilo uklidnit, takže nedošlo k žádné hromadné rvačce. Konflikt mezi bývalými spoluhráči vyřešili menším trestem pro Rolinka za hrubost a osobním trestem pro Rákose.

Oficiální prohlášení Mountfieldu HK k incidentu:

„Hokejový klub Mountfield HK se distancuje od chování dvou návštěvníků sobotního utkání a incidentu, který způsobili před začátkem třetí třetiny. Hokejový klub ve spolupráci s pořadatelskou službou chtěl podobnému problému předejít, proto hlavního trenéra hostujícího celku doprovázeli na hráčskou lavici dva členové pořadatelské služby. Ti se také snažili celý incident co nejdříve vyřešit a následně předali oba viníky Policii České republiky k dalšímu řízení. Vedení klubu Mountfield HK nesouhlasí s podobnými excesy a takové chování důrazně odsuzuje. Zároveň se za způsobené problémy hlavnímu trenéru hostujícího celku omlouvá.“

Mountfield HK - Pardubice: Vyhrocené derby! Do šarvátky se zapojil i Smoleňák
Video se připravuje ...

Mountfield HK - Pardubice: Vincour zatáhl Koffera za košík, rozhodčí mu domlouval

Mountfield HK - Pardubice: Pavlík rozhodl minutu před koncem! Jeho dělovka skončila za zády Kloučka, 2:1

SESTŘIH: Mountfield HK - Pardubice 2:1. Derby rozhodl Pavlík, Paulovič a Marosz neproměnili nájezd

Trenér Pardubic Ladislav Lubina byl během zápasu s Hradcem Králové napaden jedním z fanoušků

Góly

Domácí: 30:31. Bezúch, 59:00. F. Pavlík

Hosté: 05:50. Dušek

Sestavy

Domácí: Maxwell (J. Pavelka) – Zámorský, Linhart (A), Graňák (C), Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Rákos (A), Lessio – Vincour, Cingel, M. Chalupa – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Bezúch.

Hosté: Klouček (Kacetl) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Budík, Děrvuk – L. Horký, Mandát, Perret – Koffer, Marosz (A), Rolinek (C) – Hovorka, Ihnačák, Machala – Machač, Dušek (A), Poulíček.