Basketbalisté Svitav odskočili Děčínu, který prohrál v Nymburce

Praha

Basketbalisté Svitav v předposledním kole základní části NBL doma porazili Ostravu 106:86 a osamostatnili se na druhém místě tabulky před Děčínem. Válečníci totiž prohráli 88:106 v Nymburce, který stále zůstává bez porážky. Otevřený zůstává boj o osmé místo, o kterém po prohrách USK Praha i Brna rozhodne až poslední kolo.

Zprava Jaromír Bohačík a Eugene Lawrence z Nymburka.

Svitavy o třetí výhře za sebou rozhodly rychlými protiútoky, z nich vytěžily o 19 bodů více než Ostrava. Klíčová byla svitavská šňůra 11:0 na začátku třetí čtvrtiny. Nejlepším střelcem vítězů byl s 19 body mládežnický reprezentant Luboš Kovář. Roman Marko měl 12 asistencí, což je třetí nejlepší výkon v sezoně. Za Ostravu dal 21 bodů Brandon Boggs.

Děčín jel do Nymburku posílen devíti výhrami v řadě, ale ve hře zůstal jen v první čtvrtině. Ve druhé nabral dvoucifernou ztrátu, kterou už nesmazal. Naopak v závěru třetí části Nymburk předvedl šňůru 16:0 a definitivně zápas rozhodl.

Nymburk za výhrou nad svým bývalým týmem vedl reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral, který zaznamenal 23 bodů a sedm asistencí, což je jeho nejlepší výkon od října 2016.

Opava prohrála v lize počtvrté za sebou, když doma nestačila na Pardubice 82:89. Základní část tak zakončí na sedmém místě. Slezané doplatili na nepovedený vstup do utkání, v němž už v první čtvrtině prohrávali o 18 bodů. Pak se sice vrátili do zápasu, ale na obrat jim chyběly síly.

Pardubice táhli s 29 body Richard Williams a s 23 body Kamil Švrdlík. Opavě nepomohl ani osobní rekord 28 bodů rozehrávače Radovana Kouřila.

Kolín ukončil sérii sedmi porážek výhrou 79:76 nad USK. Pražanům tím výrazně zkomplikoval boj o osmou příčku v tabulce znamenající postup do nadstavbové skupiny A1. USK má stále stejnou bilanci jako deváté Brno, které v závěrečném kole hraje s posledním Hradcem Králové, zatímco USK čeká souboj s vedoucím Nymburkem.