Evropská a Konferenční liga UEFA

Florbalisté Sparty smetli Znojmo a dotáhli se na Mladou Boleslav

Florbalisté Znojma nebudou na zápas se Spartou ve 22. kole superligy vzpomínat rádi. Z Prahy si odvezli debakl 2:15 a vítězové se v tabulce dotáhli na vedoucí Mladou Boleslav. Šesti body za čtyři branky a dvě asistence k tomu Spartě pomohl útočník Marek Zouzal. Třetí Vítkovice vyhrály na hřišti Bulldogs Brno 6:4 a Chodov zvítězil v pražském derby nad domácími FbŠ Bohemians 3:2 až v prodloužení.

Florbalisté Sparty
zdroj: ceskyflorbal.cz

Sparta už po první třetině vedla nad Znojmem 5:1. "Jsme rádi za vysoké vítězství i za to, že jsme našim fanouškům předvedli několik pěkných kombinací. Odráží se nám v zápasech pomálu věcí, na kterých pracujeme v tréninku, nicméně práce je pořád dost," řekl asistent trenéra Sparty Radek Skalička webu Českého florbalu.

K vítězství Vítkovic v Brně přispěl čtyřmi body za dva góly a stejný počet přihrávek Lukáš Hájek. "Měli jsme pár dobrých pasáží, ale místy nám chyběl náboj. Hodně věcí nám funguje. Na konci to bylo odmakané," prohlásil kouč Vítkovic Pavel Brus.

Chodov ztratil proti Bohemians vedení 2:0 a v čase 61:16 rozhodl Petr Pražák. "Ztratili jsme jeden bod kvůli mizerné produktivitě v první polovině zápasu a několika chybným rozhodnutím, kterými jsme pustili soupeře do brejků. Jinak to bylo hodně defenzivní a celkem tvrdé, což je ale dané hlavně velikostí místního hřiště," uvedl trenér Chodova David Podhráský po vystoupení v hale na Děkance.

Tipsport superliga florbalistů - 22. kolo:

FbŠ Bohemians - Chodov 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 40. M. Krebner, 53. Růžek - 29. Ondrušek, 37. Maxa, 62. P. Pražák.

Bulldogs Brno - 1. SC Vítkovice 4:6 (3:4, 0:1, 1:1)
Branky: 7. Galuszka, 13. Šomodi, 13. Ulman, 45. Žák - 10. a 18. L. Hájek, 22. a 60. Bräuer, 11. Delong, 17. vlastní Lorenc.

Sokol Pardubice - Tatran Střešovice 0:7 (0:1, 0:4, 0:2)
Branky: 16. a 34. Kreysa, 34. a 59. Jakub Kolísko, 22. Ullmann, 23. Meliš, 52. Švéda.

Sparta Praha - TJ Znojmo 15:2 (5:1, 4:0, 6:1)
Branky: 20., 25., 34. a 56. Zouzal, 8. a 47. Ujhelyi, 50. a 60. Pruner, 13. Křenek, 14. Košir, 20. Garčar, 26. Kareš, 38. Časar, 57. O. Svatoš, 59. Velc - 19. Šindelář, 47. Čihal.

FBC Liberec - FBC Ostrava 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 4. T. Marek, 55. Salát - 19. Hrabal, 23. Juhaňák, 45. Mendrek, 57. J. Bauer.

Panthers Otrokovice - Sokol Královské Vinohrady 7:2 (5:0, 1:0, 1:2)
Branky: 14., 19. a 47. Vykopal, 5. Kittel, 16. Pešat, 20. Sovják, 26. Zapletal - 44. Hartman, 46. Gregor.