03. února 2019 - 14:16

Zpět na seznam článků

Reportáž ze zápasu

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Druhá liga pádí ke konci základní části a Draci stále hájí osmibodový náskok na čele východní skupiny. Také z utkání v Českých Budějovicích hokejisté Šumperka vydolovali všechny tři body. Domácí však dokázali během prostřední části dvakrát smazat hubené vedení Šumperka a až třetí perioda jasně patřila Drakům. Jisté je po sobotním utkání 2. února jedno.

Šumperk má jistotu playoff a klíčem ke konečnému prvnímu místu mohou být zejména zbývající tři domácí zápasy.

Branky a nahrávky: 21. Bárta Jan (Vak, Kříž), 40. Bárta Jan (Kříž, Vak) - 12. Gewiese (Pokorný, Vachutka), 37. Sedlák (Vorobjov), 43. Antonov (Haloda M.), 51. Vachutka (Mojžíš, Kuťák), 57. Plášek (Čuřík, Vachutka), 60. Vorobjov (Plášek). Rozhodčí: Hornáček - Kreuzer, Hnát. Vyloučení: 3:6, navíc Kříž (DAS) tr. střílení a Schmidmayer (DAS) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 162. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6.

České Budějovice: Marek (Němec) - Dudáček, Ferebauer, Radoš, Škopek, Kříž - Schmidmayer, Rolínek, Bárta Jan, Šulčík, Tejko, Kronus, Bárta Jiří, Sumerauer, Vak

Šumperk: Polívka (Haloda O.) - Sedlák, Drtil, Mojžíš, Gewiese, Řezáč, Haloda M. - Vorobjov, Čuřík, Plášek - Vachutka, Kuťák, Pokorný - Hroch, Antonov, Králík - Urban, Romančík, Ostřanský

Draci svému soupeři dovolili pouze dvě vstřelené branky, nicméně obě znamenaly vyrovnání stavu v průběhu druhé třetiny. Zatímco úvodní dvacetiminutovka vyšla víceméně podle plánů, po té druhé museli borci ze Šumperka přepnout na vyšší otáčky. To se stalo a další čtyři branky v síti David Servisu České Budějovice znamenaly vysoké vítězství hostujícího celku.

Drakům nevyšla zejména první, ale také poslední minuta prostřední části, kdy inkasovali obě branky. Naopak poslední desetiminutovku už jen zvyšovali své vedení, kdy v jedenapadesáté minutě skóroval Daniel Vachutka. O šest minut později Plášek a šestou brankou modrožlutých uzavřel utkání dvě sekundy před závěrečnou sirénou Dmitrij Vorobjov. Pro toho to navíc byl již šestý vstřelený gól v posledních sedmi zápasech.

Úspěšnou bodovou sérii prožívá rovněž Vachutka. Ten v Budějovicích zapsal tři kanadské body, navíc se v posledních pěti zápasech trefil čtyřikrát. Nyní již Draky čekají dvě domácí střetnutí za sebou, po kterých již může být zase o něco jasněji nejen ve složení čtvrtfinálových dvojic pro playoff, ale rovněž v souboji o sestup ze druhé ligy.

Autor: red., Tomáš Ostřanský