TCL V Repre

Český jachtař si v Miami doplul pro druhý nejlepší výsledek kariéry

Osmý skončil na regatě Světového poháru v Miami v olympijské třídě Finn jachtař Ondřej Teplý. Mistr světa do 23 let si tak připsal druhý nejlepší výsledek v kariéře po loňském šestém místě v Hyéres ve Francii.

Jachtař Ondřej Teplý

Teplý postoupil do desetičlenného finále jako poslední, ale taktickou jízdou v něm obsadil třetí místo, což mu celkově zajistilo posun na osmou pozici. "Hodně jsem bojoval s rychlostí lodě, ale nakonec se mi podařilo najít optimální nastavení, s kterým mi to jelo! S výsledkem jsem spokojený," uvedl Teplý.

Regatu vyhrál Švéd Max Salminen, aktuální vicemistr světa a olympijský šampion ve třídě Star z Londýna 2012.

Karel Lavický obsadil 49. místo ve windsurfingové třídě RS:X, sestry Veronika a Kateřina Živné skončily 34. v kategorii 49erFX.