Liberec porazil oslabenou Příbram a dotáhl lídra Jihostroj

Liberec

Volejbalisté Dukly Liberec prodloužili vítěznou sérii v extralize o devátý zápas a bodově se dotáhli na vedoucí České Budějovice. V dohrávce 18. kola liberecký tým porazil doma oslabenou Příbram bez nemocného polského univerzála Jaroslawa Lecha 3:0. Hvězdou utkání byl Jan Štokr s 25 body.

Volejbalista Liberce Jan Štokr. Ilustrační foto.

Kvůli Lechově angíně nedošlo pod Ještědem na souboj dvou nejvíce bodujících hráčů soutěže, polského lídra v příbramské sestavě nahradil dvacetiletý Ivo Hulpach. Štokrovi však nemohl konkurovat, bývalý reprezentant s 25 body prakticky sám vyhrál pro Duklu jeden set.

"Nepřijeli jsme v optimálním zdravotním stavu, Ivoš zahrál vynikající zápas. Ve druhém setu jsme měli šanci zápas zdramatizovat, ale vlastními chybami jsme to nepotvrdili. Rozdílovým hráčem byl Honza Štokr, který uhrál všechny důležité balony," řekl příbramský kouč Martin Kop České televizi.

"Užil jsem si to. Nahrávač mi od začátku věřil, to se pak dobře hraje," pochvaloval si Štokr, jenž se vrátil do extraligy před rokem a půl po 13 sezonách v zahraničí, převážně v Itálii.

Ve druhé dnešní dohrávce trápící se mistr Karlovarsko otočilo zápas s Ústím nad Labem a po výhře 3:2 se vrátilo v tabulce na čtvrté místo před Ostravu. Západočechům se podařilo průběh zvrátit po debaklu ve třetím setu (17:25) i díky změnám v sestavě, tie-break vyhrál favorit jasně 15:8.