Davidová září i za mořem. Ve vytrvalostním závodě v Canmore skončila těsně druhá

Markéta Davidová potvrzuje fantastickou biatlonovou formu i kanadském Canmore. Ve zkráceném vytrvalostním závodě na 12,5 kilometru skončila druhá o 10 sekund za Norkou Tiril Eckhoffovou. Bodovala také Lucie Charvátová.

Canmore Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová slaví druhé místo v závodě s hromadným startem.

Markéta Davidová slaví druhé místo v závodě s hromadným startem. | Foto: Jaroslav Svoboda | Zdroj: Český biatlon

Markéta Davidová se počtvrté v aktuální sezoně probojovala na stupně vítězů. Po prvním a druhém místě ve sprintu a závodě s hromadným startem v Anterselvě přidala další stříbro, tentokrát ve vytrvalostním závodě v Canmore.

Čtyři nuly, stupně vítězů a červený dres. ‚Úplně šílené,‘ směje se Markéta Davidová

Číst článek

Juniorská mistryně světa navíc skončila třetí i v úvodním vytrvalostním závodě sezony v Pokljuce, takže aktuálně vede celkové pořadí disciplíny.

V Kanadě byl kvůli velkým mrazům závod zkrácen na 12,5 kilometru a za netrefený terč se výjimečně připočítávalo jen 45 sekund, tím se ale „Makula“ nemusela trápit, z 20 terčů totiž neminula ani jeden. Střílela sice pomaleji, ale přesně, navíc přidala sedmý nejrychlejší běžecký čas.

V průběhu závodu bojovala především s Italkami. Vedoucí žena SP Dorothea Wiererová ale chybovala na poslední střelba a Lisu Vittozziovou udolala v posledním kole.

V cíli byla Davidová chvíli na prvním místě, pak se ale přiřítila Tiril Eckhoffová. Zkušená Norka si sice vezla penalizaci za jednu chybu na střelnici, ale předvedla skvělý běžecký výkon. Po poslední střelbě ztrácela na Davidovou 10 vteřin, které stáhla kilometr před cílem a ve zbytku tratě si vybudovala náskok.

28letá Norka porazila Markétu Davidovou o 9,8 sekundy, třetí skončila Lisa Vittozziová, čtvrtá dojela se symbolickým startovním číslem 44 Němka Franziska Hildebrandová.

Markéta Davidová vybojovala v biatlonovém individuálním závodě na 12,5 km v kanadském Canmore úžasné druhé místo! 🥈 #czechteam 🇨🇿

00:06 – 08. 02. 2019

18 191

Bodovala také Lucie Charvátová, která sice dvakrát chybovala na střelnici a ztrácela v posledním kole, přesto vybojovala 33. místo. Veronika Vítková předvedla nejhorší běžecký výkon ze všech závodnic a skončila 72. Evu Puskarčíkovou odsunulo 7 chyb na střelnici až na 77. pozici.

Světový pohár v Canmore pokračuje v pátek štafetami, v sobotu mají muži i ženy na programu sprint.

Ženy - zkrácený vytrvalostní závod (12,5 km/za střeleckou chyu je penalizace 45 sekund): 1. Eckhoffová (Nor.) 36:32,9 (1), 2. Davidová (ČR) -9,8 (0), 3. Vittozziová (It.) -20,9 (0), 4. Hildebrandová (Něm.) -47,8 (0), 5. Tandrevoldová (Nor.) -1:05,8 (1), 6. Hinzová (Něm.) -1:18,5 (1), 7. Bescondová (Fr.) -1:21,6 (2), 8. Kuzminová (SR) -1:29,4 (3), 9. Dahlmeierová (Něm.) -1:30,5 (2), 10. Schwaigerová (Rak.) -1:37,6 (0), ...33. Charvátová -3:34,1 (2), 72. Vítková -6:51,0 (1), 77. Puskarčíková (všechny ČR) -7:47,3 (7).

Průběžné pořadí SP (po 16 z 26 závodů): 1. Wiererová (It.) 651, 2. Vittozziová 646, 3. Kuzminová 540, 4. Olsbuová Röiselandová (Nor.) 537, 5. P. Fialková (SR) 526, 6. Mäkäräinenová (Fin.) 443, ...23. Davidová 274, 42. Puskarčíková 101, 51. Vítková 69, 62. Charvátová 31, 84. Jislová (ČR) 10.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít