FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

USK díky Sehnalovi i triple doublu Applebyho porazil Kolín

Basketbalisté USK Praha porazili v přímém souboji o první místo v nadstavbové skupině A2 Kolín 110:99 po prodloužení a vystřídali soupeře v čele tabulky. Domácí přitom v normální hrací době ani jednou nevedli, ale v poslední čtvrtminutě je spasil Ondřej Sehnal, který pěti body vyrovnal na 92:92.

Ondřej Sehnal (vpravo) v utkání USK - Opava
zdroj: facebook.com/USK Praha

Stejný hráč pak trojkou těsně po zahájení nastavení obstaral vedení, které už Pražané nepustili. Sehnal dohromady nastřílel 28 bodů včetně šesti trojek a k tomu přidal 11 asistencí.

Jeho spoluhráč Raheem Appleby završil výsledek dvěma trestnými hody, kterými zkompletoval triple double - americký rozehrávač zaznamenal 11 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí.

Hostům k vítězství nepomohlo ani to, že každý hráč základní sestavy nastřílel alespoň 14 bodů.

Umožnili soupeři 21 útočných doskoků a postupně ztratili patnáctibodový náskok z první čtvrtiny.

Nejlepším kolínským hráčem byl kapitán Adam Číž s 19 body, osmi doskoky a osmi asistencemi.