SESTŘIH: Slavia – Teplice 2:0. Součkova penalta i úžasné sólo Van Burena

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Jedinečnou příležitost proměnili. Fotbalisté Slavie porazili ve 20. kole FORTUNA:LIGY na domácím hřišti Teplice 2:0 a odpoutali se tak od druhé Plzně, která v sobotu jen remizovala v Mladé Boleslavi 1:1, na šest bodů. Na gólovou radost se „sešívání“ načekali dost dlouho, v 82. minutě proměnil pokutový kop Tomáš Souček, dvě minuty na to přidal druhý gól Mick van Buren po úžasném sólu. Teplice dohrávaly v deseti hráčích, červenou kartu viděl Michal Jeřábek.

Ze slávistických zimních posil nastoupil v základní sestavě podle očekávání jen středopolař Ševčík. V zahajovací jedenáctce chyběl záložník Stoch, který začal jen na střídačce.

Pražané byli většinu první půle aktivnější, do mnoha šancí je ale pozorná teplická obrana nepustila. Po čtvrthodině vyrazil Škodovu hlavičku brankář Grigar a o tři minuty později domácí kapitán trefil efektními "nůžkami" břevno.

Teplice, které v předposledním podzimním kole vyhrály 1:0 na Spartě, nepřijely ani do Edenu s ustrašenou hrou. Několikrát se dostaly do brejku, ale nezakončily. Těsně před přestávkou zachránilo hosty podruhé břevno, které tentokrát trefil technickým pokusem Zmrhal.

Tomáš Souček euforicky slavil první gól v utkání proti Teplicím, kterým otevřel skóre až v 82. minutě

Po pauze začali Pražané velkým náporem, ale Grigar vážněji zasahovat nemusel. Na druhé straně se naopak teplický centr ze strany překvapivě snesl na břevno.

Na trávník po necelé hodině hry naskočil střídající Stoch a Slavia stupňovala tlak. Červenobílí měli několik závarů, ale hradbu těl před sebou nepropálil ani Bořil. V 67. minutě se Teplice na chvíli vymanily ze sevření a Eden málem zmrazil bývalý slávistický záložník Hora, jenž trefil tyč.

Na druhé straně v 81. minutě se neprosadil ani Škoda, přesto favorit nakonec tři body vydřel. Rozhodčí Pechanec po rohu nařídil po zákroku Jeřábka na Škodu penaltu a navíc hostujícího stopera po druhé žluté kartě vyloučil. Pokutový kop sebevědomě dloubákem ve stylu Antonína Panenky proměnil Souček. Slavia zahrávala už jedenáctou penaltu v ligové sezoně.

Hned nato oslabení hosté po rozehrávce ztratili míč, střídající Van Buren, který v lize nastoupil poprvé od března, se prosmýkl až před brankáře a dloubl balon do sítě. Pražané v lize vyhráli pošesté za sebou.

SESTŘIH: Slavia - Teplice 2:0. Drama v závěru rozhodl Souček, sešívaní vedou ligu o šest bodů

Domácí: 82. T. Souček, 84. Van Buren

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Coufal, Ngadeu, Kúdela, Bořil – Zmrhal (87. Král), Hušbauer, Ševčík (71. Van Buren), T. Souček – Olayinka (57. Stoch), Milan Škoda (C).

Hosté: Grigar – Čmovš, Jeřábek, Vondrášek, Krob – Moulis (64. Hyčka), Ljevaković (C), Žitný (80. Hošek), Hora, Kučera – Shejbal (72. Vošahlík).

10847 diváků

Hrdina zápasu Souček: Penalta? S Hušbim jsme to trénovali. Gól chci věnovat dceři

Klíčové momenty utkání:

Slavia - Teplice: Hušbauer střílel ze střední vzdálenosti těsně vedle!

Slavia - Teplice: Škoda se vytasil s efektním zakončení z první

Slavia - Teplice: Král se odhodlal k povedené střele

Slavia - Teplice: Další Králova rána! Po závaru ve vápně pálil ve výborné pozici

Slavia - Teplice: Van Buren vysekl fantastické sólo a zvyšuje na 2:0!

Slavia - Teplice: Souček vršovickým dloubákem z penalty posílá sešívané do vedení 1:0!

Slavia - Teplice: Jeřábek stáhl Škodu k zemi - penalta a druhá žlutá!

Slavia - Teplice: Ljevakovič pálil z dobré pozice, ale nepřesně

Slavia - Teplice: Kučerův centr se otřel o břevno!

Slavia - Teplice: Škoda hlavičkoval pouze doprostřed brány

Slavia - Teplice: Zmrhal po Škodově vysunutí utekl a napálil břevno!

Slavia - Teplice: Souček v krvi! V souboji utrpěl tržnou ránu v obličeji

Slavia - Teplice: Souček hlavičkoval v pádu pouze do Grigarovy náruče

Slavia - Teplice: Škodovy úžasné nůžky zastavilo břevno!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905