Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Bludičkový běh přivábil na děčínskou cyklostezku 110 běžců

1466
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Výsledky

Bludičky svým modrým světýlkem vábily na osamocená místa náhodné chodce, aby je tancem usmrtily. Jediné, co pomůže, je vzít si horní část oblečení naruby, pak bludička nemá nad nešťastníkem moc. I mě nedal závod pokoj, po náročném pracovním dni mě to táhlo do Děčína. Modré neodolatelné světlo bylo prezentováno skvělou organizací, v jejímž čele stojí Luboš Přibyl.

I proto máte výsledky chvíli po závodě.  První rok se sešlo 38 běžců, loni 64 a letos jich přišlo a přijelo už 110! Na 4,6 km dlouhou trať slušná porce, rozběhnutí a první přesypání podle výkonosti tak chvilku trvalo, ale po pár stech metrech už jsme v záři čelovek mazali vstříc otočce. Nájezd na stezku v místě, kde mohla vjet auta, střežila městská policie. Někomu mohl vadit občasný závan spáleného uhlí z nějakého kotle podél trati. Mě naopak v hlavě naskočily zimní výběhy v rodné vísce, kde nic jiného než uhlí není dodnes. Jednou jsem vytrousil klíče, dvakrát jsem si převazoval boty. Několik bludiček běželo vedle mě, málem by mě utancovaly, ale měl jsem naruby tričko, tak měly smůlu. Byl jsem někde kolem 1,8 km, když se proti mě objevilo mohutné světlo z čela Petra Zudy, podle mě musel mít na zádech autobaterii. Vyhrál. V ženách byla první dorostenka z České Lípy Vendulka Ryšavá.  Skvělý večer.