Autor: ČTK, iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Přesně střílející Norka Marte Röiselandová vyhrála sprint Světového poháru biatlonistek v americkém Soldier Hollow. Nejlepší z české trojice byla devatenáctá Veronika Vítková. Eva Puskarčíková musela stejně jako Vítková na jedno trestné kolo a obsadila 23. místo, Markéta Davidová skončila po třech netrefených terčích dvaatřicátá.

Vítková udělala jednu chybu při střelbě vleže. V běhu měla třiatřicátý čas a 19. místem si vyrovnala druhý nejlepší výsledek sezony. Stejně doběhla i ve sprintu v Novém Městě na Moravě. "Na to, jak na tom Verča v poslední době byla, to pro ni dopadlo velice dobře," řekl trenér Jiří Holubec v České televizi.

Česká jednička sezony Davidová jednou minula vleže a na dvě trestná kola musela po stojce. V bodované čtyřicítce se udržela díky devátému běhu. "Běh byl zase výborný, ale tři kola jsou i na Markétu moc," konstatoval Holubec.

Röiselandová, vítězka sprintu i stíhacího závodu při prosincové zastávce seriálu v Novém Městě na Moravě, zvítězila o 11,5 vteřiny před Finkou Kaisou Mäkäräinenovou. Pro třetí místo si dojela Němka Franziska Hildebrandová. V čele průběžného pořadí se udržela ve sprintu osmá Dorothea Wiererová z Itálie.

V pátek mají na programu sprint muži, v sobotu se pojedou stíhačky a v neděli se jedou smíšené štafety dvojic i klasické smíšené štafety. Ty už budou generálkou před mistrovstvím světa, které ve švédském Östersundu začne 7. března.

Závod SP v biatlonu v Soldier Hollow (USA):

Ženy - sprint (7,5 km):

1. Röiselandová (Nor.) 19:47,6 (0 tr. okruhů), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -11,5 (1), 3. Hildebrabdová (Něm.) -21,4 (0), 4. Hojniszová (Pol.) -23,0 (0), 5. Kuzminová (SR) -28,2 (1), 6. Žuková (Pol.) -39,4 (0), 7. Herrmannová (Něm.) -42,4 (2), 8. Wiererová (It.) -49,0 (1), 9. Högbergová (Švéd.) -53,1 (0), 10. Džymová (Ukr.) -55,2 (0), ...19. Vítková -1:32,3 (1), 23. Puskarčíková -1:38,1 (1), 32. Davidová (všechny ČR) -1:51,7 (3).

Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů): 1. Wiererová 685, 2. Vittozziová (It.) 675, 3. Röiselandová 597, 4. Kuzminová 580, 5. Fialková (SR) 526, 6. Mäkäräinenová 497, ...23. Davidová 283, 42. Puskarčíková 119, 48. Vítková 91, 69. Charvátová 31, 86. Jislová (obě ČR) 10.