Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v Teplicích, Komličenko dal v sezoně už 20 gólů

Nikolaj Komličenko dál vládne ligovým střelcům, ruský útočník Mladé Boleslavi svým 20. gólem v sezoně pomohl na úvod 21. kola Fortuna Středočechům k výhře v 2:0 v Teplicích.

Tento článek je více než rok starý.

Teplice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikolaj Komličenko neohroženě vládne ligovým střelcům

Nikolaj Komličenko neohroženě vládne ligovým střelcům | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Hráčům Mladé Boleslavi se proti Teplicím daří, se Severočechy neprohráli už osm ligových zápasů v řadě a díky výhře ve 21. kole Fortuna ligy se dostali před svého soupeře na osmé místo v tabulce. Zároveň zvítězili poprvé od listopadu.

Dušan Uhrin? To je moje noční můra, směje se padesátník Siegl

Číst článek

První šanci zápasu sice na Stínadlech měl domácí Jan Kuchta, jenže ve skluzu netrefil branku a iniciativu postupně převzali Středočeši. Nejlepší střelec ligy Nikolaj Komličenko se ve svých prvních příležitostech neprosadil, a tak skóre otevřel až ve 36. minutě obránce Antonín Křapka po rohovém kopu.

Ještě do přestávky mohlo být vedení modrobílých dvojnásobné, Nikolaj Komličenko a dorážející Tomáš Ladra ale trefili jen brankovou konstrukci. Okamžitě po návratu z kabin, ale ruského útočníka v pokutovém území stáhl teplický bek Jan Hošek a Komličenko z nařízeného pokutového kopu dal už 20. gól v aktuální ligové sezoně.

Teplice přeci jen měly příležitost zápas zdramatizovat. V 50. minutě totiž Aleksandar Šušnjar úmyslně přerušil jejich akci rukou, dostal druhou žlutou kartu a Boleslav musela hrát zbytek zápasu v oslabení. Domácí se tlačili dopředu, jenže Jakub Hora ve třech obrovských šancích ztroskotal na brankáři Janu Šedovi.

2103 diváků se snížení nedočkalo a Teplice po třech zápasech doma prohrály, v tabulce mají 25 bodů, jejich přemožitelé z Mladé Boleslavi je o bod předstihli.

21. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Branky: 36. Křapka, 47. Komličenko z pen. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Fišer. ŽK: Hošek, Krob, Kuchta, Čmovš - Šušnjar, Hájek. ČK: 50. Šušnjar. Diváci: 2103.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít