sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Derby pro Radomyšl slabou náplastí na nepovedenou sezonu

PÍSEK - Úvodní utkání 25. kola krajské hokejové ligy se hrálo na píseckém ledě v pátek 15. února. Domácí Radomyšl přivítala v pootavském derby tradičního rivala. Domácím prakticky už o nic nešlo, protože po nepovedené sezoně už před zápasem ztratili nárok na účast v play off, i když teoretickou šanci ještě měli, ale jenom mizivou. Hosté stále bojují o co nejlepší pozici pro vyřazovací boje, které určí konečného vítěze celé soutěže. Duel týmů, které sídlí na řece Otavě kousek od sebe, však svůj náboj měl. Derby těchto celků jsou vždy napínavá a nikdo nechce prohrát. To dokumentuje i vyjádření vedení týmu Radomyšle. To mělo z výhry takovou radost, že zapomnělo na nepovedenou sezonu, kterou po výhře v posledním derby sezony zase až tak špatně nehodnotilo. Pro domácí Sokol se utkání příliš dobře nevyvíjelo. Hned v první minutě dostal gól, na začátku druhé třetiny prohrával 1:3 a hosté mohli přidat další branky. To se však nestalo, do útoku zatroubil kapitán Radomyšle Daniel Jungbauer, ve 44. minutě vyrovnal na 3:3 a v první minutě nastavení při hře tří proti třem vystřelil sokolům výhru za dva body. Velkou radost z vítězství v derby však v koutku duše hokejistům Radomyšle kazí fakt, že se překvapivě nedostali do play off, které definitivně ztratili ziskem pouhých dvou bodů v předposledním utkání sezony. S tou se rozloučí v příštím kole na ledě posledního B týmu Pelhřimova.

25. kolo - pátek 15. února
TJ Sokol Radomyšl – HC Strakonice 4:3 p.p. (1:2, 1:1, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Gába (Škoda), 38. Gába TS, 44. Jungbauer (P. Procházka, Pěnička), 61. Jungbauer (Fríd, P. Procházka) – 1. Růžička (Samohejl, Pašek), 16. L. Hrubý (Růžička), 22. Dlouhý
Rozhodčí: D. Čáp – Kubíček, Maxa. Vyloučení: 9:7, navíc Kovář (Strakonice) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 181
Radomyšl: Žilinčík – P. Procházka, Pěnička, Škoda, Hřebíček, F. Procházka, Burkoň – Fríd, Jungbauer, Brož, Gába, R. Volf, Šimoník, Řehoř, Bárta, Vlk. Trenéři Radek Hovora a Zdeněk Javůrek
HC Strakonice: Myslivec - Škoda, M. Hrubý, Papež, Všetečka, Kovář, L. Hrubý, Kopenec - Dlouhý, Růžička, Samohejl, Pašek, Mikeš, Šebesta, P. Řehoř, Bednařík, Švec. Trenéři Milan Řehoř a Stanislav Kašpar

Ve středečních papírových novinách zhodnotí duel trenéři obou týmů. Strakonický zaspekuluje, z kterého místa by jeho tým mohl jít do play off, radomyšlský se krátce zamyslí nad tím, proč se do play off jeho tým nedostal.