Leverkusen - Düsseldorf 2:0Drobný při bundesligové premiéře za Fortunu dvakrát inkasoval

Berlín
Aktualizováno

Fotbalisté Fortuny Düsseldorf s českým brankářem Jaroslavem Drobným prohráli ve 22. kole německé ligy na hřišti Leverkusenu 0:2. Devětatřicetiletý gólman, který v lednu přestoupil z Brém, odchytal bundesligový zápas po dvou letech. Poslední duel v dresu Werderu proti Dortmundu pro něj skončil červenou kartou v 38. minutě, od té doby se v nejvyšší německé soutěži neobjevil.

Sestřih utkání 22. kola Bundesligy Leverkusen - DüsseldorfVideo: DIGI Sport

Fotogalerie

Ligová premiéra v novém klubu nevyšla Drobnému podle představ. Už v 18. minutě lovil míč z branky po Havartzově teči. Po změně stran vyrazil v 66. minutě pohotovým zákrokem střelu Weisera, ale ke smůle hostů přímo na kopačku dobíhajícího Baileyho. Leverkusen se výhrou posunul na páté místo.

Drobný se v brance Düsseldorfu objevil poprvé před jedenácti dny v Německém poháru a inkasoval od Schalke čtyři góly.

Sestřih utkání 22. kola Bundesligy Eintracht Frankfurt - MönchengladbachVideo: DIGI Sport

Mönchengladbach remizoval na hřišti Frankfurtu 1:1 a v tabulce je třetí o dva body před Lipskem. O tři body připravil domácí tým v 82. minutě Zakaria, který využil rozhozené obrany a z hranice vápna překonal se štěstím brankáře Trappa. Odsoudil tím Eintracht ke čtvrté ligové remíze v řadě. Frankfurt remizoval i v týdnu ve vyřazovací fázi Evropské ligy na hřišti Šachtaru 2:2.

Mönchengladbach, který v minulém kole utrpěl první domácí porážku v lize, ztrácí na druhý Bayern už pět bodů.