Čeští skokani na lyžích berou v týmové soutěži osmé místo, triumf slaví po 18 letech Němci

Němci suverénně vyhráli soutěž družstev skokanů na lyžích na mistrovství světa v Seefeldu a z titulu se radují po osmnácti letech. České kvarteto Roman Koudelka, Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek a Tomáš Vančura skončilo osmé, o místo hůře než předloni v Lahti.

Tento článek je více než rok starý.

Innsbruck Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Koudelka na tréninku před mistrovství světa.

Roman Koudelka na tréninku před mistrovství světa. | Foto: Matthias Schrader | Zdroj: ČTK/AP

Titul mistra světa na velkém můstku slaví Němec Eisenbichler, Koudelka skončil 22.

Číst článek

Sestava Karl Geiger, Richard Freitag, Stephan Leyhe a sobotní mistr světa z individuálního závodu na velkém můstku Markus Eisenbichler soupeře deklasovala. Druhé domácí Rakušany porazili o 56,6 bodu, bronz získalo Japonsko.

Němci vyhráli v družstvech potřetí v historii. Navázali na triumfy z let 1999 a 2001, kdy se zlatech podíleli hvězdní Sven Hannawald a Martin Schmitt. Eisenbichler napodobil Schmitta, který se v roce 2001 na šampionátu v Lahti rovněž stal na velkém můstku šampionem a poté pomohl k titulu družstvu.

Na můstku Bergisel v Innsbrucku, na kterém se skáče Turné čtyř můstků, se délka českých skoků v 1. kole pohybovala okolo 120 metrů. Polášek skočil 119 metrů, Vančura 118, Kožíšek 118,5 a Koudelka 120,5. Do postupující osmičky se svěřenci Davida Jiroutka vešli jistě, na sedmé Švýcary ztráceli bod.

Ve druhém kole se zlepšili Polášek na 121,5 a Koudelka na 122 metrů, ale Vančura (106) a Kožíšek (112) měli své pokusy výrazně kratší. Češi tak skončili osmí stejně jako v poslední době na MS ve Falunu 2015 a v Oslu 2011.
Skokani se nyní přesunou do dějiště šampionátu Seefeldu, kde je příští týden čeká závod na středním můstku a soutěž smíšených družstev.

Skoky:
Družstva: 1. Německo (Geiger, Freitag, Leyhe, Eisenbichler) 987,5, 2. Rakousko (Aschenwald, Hayböck, Huber, Kraft) 930,9, 3. Japonsko (Sato, Ito, J. Kobajaši, R. Kobajaši) 920,2, 4. Polsko 909,1, 5. Norsko 900,2, 6. Slovinsko 858,7, 7. Švýcarsko 837,0, 8. ČR (Polášek, Vančura, Kožíšek, Koudelka) 818,4.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít