Karlovarsko - Modena 0:3Volejbalisté Karlovarska se rozloučili s Ligou mistrů domácí porážkou

Karlovy Vary

Volejbalisté Karlovarska se rozloučili s Ligou mistrů další třísetovou prohrou. Úřadující čeští šampioni prohráli v domácím prostředí před dvěma tisícovkami fanoušků s italskou Modenou po setech 18:25, 21:25 a 19:25. Ve skupině B skončili bez zisku setu v šesti zápasech poslední.

Ondřej Hudeček z Karlových Varů zakončuje akci během utkání závěrečného 6. kola skupiny B volejbalové Ligy mistrů s Modenou.

Fotogalerie

Proti čtvrtému týmu italské Serie A1 se svěřenci trenéra Jiřího Nováka, který se coby hráč v dresu Paris Volley radoval z výhry v Lize mistrů v roce 2001, dokázali dostat do vedení jen ve druhém setu. Měli v něm dokonce tříbodový náskok 13:10, ale soupeř srovnal a v koncovce hráči Karlovarska na favorita nestačili.

"Chyběla nám větší bojovnost a udělali jsem více chyb ve všech herních činnostech než Modena," řekl smečař Lukáš Vašina České televizi. "Bylo to stejné jako se všemi v Lize mistrů, se všemi jsme jakž takž hráli do půlky setů a pak nám odskočili. Ale byla to zkušenosti si proti takovým hráčům zahrát," řekl devatenáctiletý volejbalista.

V koncovce druhého i ve třetím setu zkusil kouč na nahrávku místo Nizozemce Van Haarlema poslat Matyáše Džavoronoka a na univerzála Rejlka, ale změnu ve vývoji skóre to nepřineslo. Italský klub si i bez svých největších hvězd na palubovce hlídal náskok a zápas skončil po hodině a pěti minutách.