Viviani vyhrál těsný spurt v 5. etapě závodu Kolem SAE

Italský cyklista Elia Viviani ovládl v mimořádně vyrovnaném finiši pátou etapu závodu Kolem arabských emirátů a připsal si třetí letošní vítězství. První místo v průběžném pořadí udržel před závěrečnými dvěma etapami Slovinec Primož Roglič.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Kolem SAE - 5. etapa Video: sntv

Viviani na cílové čáře předstihl o půl kola vítěze druhé etapy Kolumbijce Fernanda Gaviriu. Na dalších místech dojeli téměř v řadě Němec Marcel Kittel a Ir Sam Bennett.

Pro Vivianiho to bylo jubilejní 70. vítězství v kariéře. "V souboji s nejlepšími sprintery světa je podle mě nejdůležitější trpělivost. Vůbec nevím, kdo byl druhý a třetí. Byl to chaotický spurt," řekl úřadující mistr Itálie a olympijský vítěz v dráhovém omniu.

Roglič dojel v hlavním poli a udržel náskok 21 sekund před Španělem Alejandrem Valverdem, s kterým by měl svést bitvu o celkové prvenství v páteční horské etapě. "Byl to dlouhý den, ale nenudili jsme se, protože v poušti musí být člověk kvůli větru ostražitý. Na zítřejší rozhodující den jsme připraveni," řekl slovinský cyklista po 181 km dlouhé etapě.

Jan Hirt zůstal v celkové klasifikaci čtrnáctý a Roman Kreuziger osmadvacátý.