Na 4:4 domácí vyrovnali v 59. minutě v přesilové hře, po 100 sekundách prodloužení jim střelou od modré čáry zajistil vítězství Roman Starčenko. Další dva zápasy se budou hrát na ledě poraženého Torpeda.
Dvoubrankový náskok nestačil Petrohradu, který v poslední třetině dostal tři góly a podlehl moskevskému Spartaku 2:3. Český útočník Robin Hanzl přihrál na první gól Spartaku a v play off si připsal druhý bod.
Rozhodující branka v Petrohradu padla pouhých pět vteřin před koncem. Favorizovaný tým SKA, který vyhrál dva z posledních čtyř ligových ročníků, prohrává na zápasy nečekaně 0:2.
I podruhé v sérii uspěl rovněž Jekatěrinburg v brance s Jakubem Kovářem. Nejlepší celek Východní konference doma porazil Čeljabinsk 4:2. Kováře, který v předchozím duelu neinkasoval, hráči Traktoru poprvé překonali v závěru úvodní třetiny, Avtomobilist však následně zvýšil až na 4:1.
Osmifinále Kontinentální hokejové ligy |
Východní konference - 2. zápasy:
28:12 Sagadejev (Orechov, Asetov)
32:29 Ševčenko (R. Starčenko, Makljukov)
54:27 Dietz (A. Petersson, Bochenski)
58:20 Frattin (Valk, Bochenski)
61:50 R. Starčenko (Blacker)
01:40 Volčenkov (Varnakov)
18:17 Varnakov
20:51 Sabolič (Calof, Holm)
26:24 D. Iljin (Verjajev, Urakov)
H. Karlsson (21. Hrachovina) – Svedberg, Makljukov, Dietz, Orechov, Blacker, Polochov, M. Semjonov – Frattin, Valk, Bochenski – R. Starčenko, Cormier, A. Petersson – Ševčenko, Michajlis, Boyd – Sagadejev, Akolzin, Grenc – Asetov.
Brust (Tichomirov) – Orlov, Barancev, Holm, Nazarevič, Aljajev, Volčenkov, Rodionyčev – Paršin, Galuzin, Žafjarov – Sabolič, Miele, Calof – Varnakov, Šenfeld, D. Sjomin – Verjajev, D. Iljin, Makarenko – Urakov.
Rozhodčí: Gamalej, Boondar – Judin, Bersenjov
Počet diváků: 9919
Stav série: 2:0
02:41 Obidin (Torčeňuk)
28:09 Dawes (Sexton, S. Da Costa)
31:46 Golyšev
57:16 Kučerjavenko (Sexton, Krikunov)
19:36 Želdakov (Bergström, Šolochov)
58:25 Glinkin (A. Petrov, Kravcov)
Jakub Kovář (Fomin) – I. Višněvskij, Alexej Vasilevskij, Trjamkin (A), Gurkin, Mamkin, D. Bodrov (A), Valitov – Golyšev, S. Da Costa (C), Dawes – Sexton, Litovčenko, A. Garejev – Denis Kazionov, Kučerjavenko, Krikunov – Obidin, Torčeňuk, Česalin – Rassejkin.
Děmčenko (Sudnicin) – Bailen (A), N. Chlystov, Karpuchin, A. Petrov (C), Borodkin, Isajev, Želdakov – Enlund, Polygalov, Thomas – Kravcov, Šarov, Glinkin – Kokujov, Rybakov (A), Peňkovskij – Šolochov, Dugin, Bergström – Jerofejev.
Rozhodčí: A. Vasiljev, R. Ščenjov – D. Goljak, J. Strelcov
Počet diváků: 5545
Stav série: 2:0
Západní konference - 2. zápasy:
24:51 Grigorenko (Nestěrov, Kaprizov)
29:38 Okulov (Hansen, Šalunov)
32:26 Nestěrov
36:04 Naumenkov (Grigorenko)
43:37 Grigorenko (Nestěrov)
50:17 Marčenko (Okulov, Nestěrov)
18:33 P. Černov (Kokarev, Stoljarov)
46:00 Rendulić (Švec-Rogovoj, Makejev)
I. Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Nestěrov (A), M. Robinson, Dahlbeck, Marčenko, Naumenkov, A. Romanov – Grigorenko, Al. Popov, Kaprizov – Scott (A), Andronov (C), Okulov – Šalunov, Hansen, Tělegin – Světlakov, Slepyšev.
Ortio (41. Samonov) – Mozík, Katičev, Stasenko, Jevsejenkov, Voronkov, Golovkov, Jepišin – A. Sjomin (A), M. Aaltonen (A), Řepík – Rendulić, Švec-Rogovoj, Makejev – Stoljarov, P. Černov, Kokarev (C) – Mojsejev, A. Nikulin, Vyglazov.
Rozhodčí: Birin, Morozov – Kučava, Novikov
Stav série: 2:0
26:11 Rukavišnikov (S. Plotnikov, Rundblad)
30:52 Barabanov (Dacjuk)
45:52 Kalinin (R. Hanzl, Dyblenko)
56:47 Talalujev (D. Višněvskij, Chochlačov)
59:55 Karsums (Zubov, Daugavinš)
Šesťorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, Rukavišnikov, A. Bělov, Rundblad, Tokranov, Zub – Dacjuk, S. Plotnikov, Karpov – Prochorkin, Barabanov, N. Gusev – Koskiranta, Jakupov, Kuzmenko – Děrgačov, Kablukov, M. Malcev – Ivan Morozov.
J. Hudáček (Bespalov) – Gončarov, Kalinin, Kulik, D. Višněvskij, Dyblenko, A. Osipov, V. Sorokin, Volkov – Chochlačov, R. Hanzl, Fjodorov – Zubov, Karsums, Lisin – Talalujev, Daugavinš, Leščenko – Šaškov, Kotljarevskij, Zlobin.
Počet diváků: 12362
Stav série: 0:2