Stuttgart - Hannover 5:1Stuttgart ukončil sérii bez výhry pětigólovým přídělem Hannoveru, Wolfsburg remizoval s Brémami

Berlín
Aktualizováno

Po osmi zápasech bez vítězství fotbalisté Stuttgartu v důležitém záchranářském souboji rozstříleli předposlední tým německé ligy Hannover 5:1. Domácí vedli už v poločase 3:0. Wolfsburg nevyužil příležitost posunout se na páté místo v tabulce německé ligy a na domácím hřišti jen remizoval s Brémami 1:1. Obě branky padly až ve druhé půli. Nejprve brankáře hostů Jiřího Pavlenku překonal obránce John Anthony Brooks a o 20 minut později srovnal Max Kruse.

Sestřih utkání 24. kola německé fotbalové ligy Stuttgart - HannoverVideo: DIGI Sport

Vlci z Wolfsburgu čekají na vítězství nad Brémami od listopadu 2015, kdy jim doma nasázeli šest branek. Brémy patří s devíti remízami mezi týmy, které si nejčastěji dělí body. Z posledních pěti utkání se čtyřikrát rozešly se soupeři nerozhodně. Více remízových výsledků má v bundeslize pouze Hoffenheim.

Skóre zápasu ve Stuttgartu otevřel už ve čtvrté minutě bývalý německý reprezentant Mario Gómez, který je s šesti góly nejlepším střelcem VfB. Dvěma zásahy na něj navázala zimní posila Turek Ozan Kabak, který skóroval v bundeslize poprvé.

Sestřih utkání 24. kola německé fotbalové ligy Wolfsburg - BrémyVideo: DIGI Sport

V 68. minutě hosté snížili, ale v závěru zápasu navýšil vedení Stuttgartu další dvougólový střelec Steven Zuber.

Hannover pod novým trenérem Thomasem Dollem prohrál počtvrté z posledních pěti utkání a na poslední Norimberk má pouze jednobodový náskok. Šestnáctý Stuttgart odskočil svému soupeři na pět bodů a dál ztrácí dva body na patnáctý Augsburg.

Německá fotbalová liga - 24. kolo:
Stuttgart - Hannover 5:1 (16. a 45. Kabak, 78. a 81. Zuber, 4. Gómez - 68. Jonathas)
Wolfsburg - Brémy 1:1 (54. Brooks - 74. Kruse).