Hertl nasměroval San Jose za další výhrou. Flyers zvítězili i bez zraněného Voráčka

ČTK ČTK
4. 3. 2019 9:04
Tomáš Hertl přispěl gólem k výhře San Jose 5:2 nad Chicagem. Útočník Jakub Voráček chyběl v sestavě Philadelphie v nedělním utkání NHL kvůli zranění v dolní části těla. Flyers i bez něho vyhráli 4:1 na ledě New Yorku Islanders, k čemuž pomohl jednou asistencí Radko Gudas. Přihrávku si připsal ještě Filip Chytil, který s New Yorkem Rangers podlehl doma Washingtonu 2:3 po nájezdech.
Radost Tomáše Hertla
Radost Tomáše Hertla | Foto: Reuters

Voráček scházel Philadelphii poprvé od sezony 2015/16, od té doby nastoupil ve všech 242 zápasech až do neděle. Kladenský odchovanec, který v předchozích čtyřech utkáních nasbíral devět bodů (3+6), podstoupil podle slov trenéra Scotta Gordona vyšetření magnetickou rezonancí a čeká se na výsledky. I proto kouč hrál s jedenácti útočníky a sedmi obránci.

Gudas připravil úvodní gól zápasu, když z vlastního pásma poslal puk odrazem o mantinel do útočné třetiny. Tam ho vybojoval Travis Konecny, zbavil se obránce a střelou k bližší tyči skóroval. Český obránce si připsal stý bod (22+78) v NHL. Philadelphia zvýšila až na 4:0, Islanders vstřelili gól aŽ v 56. minutě.

Flyers dohrávali od první třetiny, kdy po zásahu pukem do tváře odstoupil Nolan Patrick, jen s deseti útočníky. "Vepředu jsme byli oslabení, ale výborně nám zachytal brankář (Brian Elliott). Na začátku nás podržel a také se k nám odrážely puky. Od stavu 2:0 jsme hráli v obraně solidně, moc jsme jim toho už nedovolili," řekl útočník Philadelphie Sean Couturier.

Hertl otevřel ve 13. minutě skóre zápasu. Odchovanec pražské Slavie dostal puk do jízdy na útočnou modrou čáru, přebruslil obránce a obelstil i gólmana Cama Warda, jehož překonal střelou mezi betony.

Gól Tomáše Hertla:

San Jose v dalším průběhu ztratilo vedení 1:0 a 2:1, o výhře rozhodlo třemi góly v závěrečné třetině.

Chytil, jenž se v minulých dvou zápasech nevešel do sestavy Rangers, se podílel v 35. minutě na gólu na 2:2. Devatenáctiletý útočník akrobaticky přiťukl puk v pádu Pavlu Bučněvičovi, který vyrovnal. Chytil dostal důvěru i v rozstřelu, ale neuspěl a zápas rozhodl po něm jedoucí Alexandr Ovečkin. Ruský kanonýr sice nezakončil, protože mu puk vypíchla hozená hokejka brankáře Alexandara Georgijeva, ale rozhodčí situaci posoudili jako technický gól.

Nájezd Alexandra Ovečkina:

"Překvapilo mě, že rozhodčí nejdříve rozpažili. Ještěže máme video. Hodil hokejkou, nemohl jsem střílet. Byl jsem si stoprocentně jistý, že to bude gól, protože jsem před sebou měl prázdnou branku," prohlásil Ovečkin. Trenér Rangers Dave Quinn řekl, že šlo pravděpodobně o správné rozhodnutí. Kouč dal opět šanci obránci Liboru Hájkovi, který si zahrál v NHL druhý zápas.

Blake Wheeler zařídil čtyřmi góly triumf Winnipegu 5:2 v Columbusu. Kapitán týmu byl jediným střelcem v závěrečné třetině, v níž třemi zásahy zlomil nerozhodný stav. Brankář Connor Hellebuyck kryl 40 střel a připsal si 111. výhru v dresu Jets. Od stěhování klubu z Atlanty v roce 2011 vychytal stejné množství vítězství pouze Ondřej Pavelec, jehož může Hellebuyck příště překonat.

Do sestavy Columbusu se po dvou týdnech mezi náhradníky vrátil Lukáš Sedlák. Trenér John Tortorella se pokoušel vícero hráčskými změnami oživit tým po sobotní prohře 0:4 s Edmontonem. Blue Jackets ale ztratili třetí z posledních čtyř zápasů a vypadli z postupové osmičky pro play off.

Vegas porazil doma Vancouver 3:0 a podle jeho trenéra Gerarda Gallanta hraje v poslední době nejlepší hokej sezony. Loňský finalista Stanleyova poháru přestřílel soupeře 48:19 a všechny branky dal v prostřední třetině. Gólman Marc-Andre Fleury si připsal druhé čisté konto za sebou.

Ottawa zažila po sedmi porážkách pocit vítězství, na ledě Floridy uspěla 3:2. Kanadský klub se odhodlal před pár dny ke trenérské změně a Marc Crawford si po premiéře stěžoval, že jeho svěřenci prohrávají hodně osobních soubojů. Hráči si jeho slova vzali k srdci, zápas otočili ve druhé třetině z 1:2 a vedení udrželi.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Washington 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 1. R. Strome, 35. Bučněvič (Chytil) - 3. Hagelin, 10. Burakovsky, rozhodující sam. nájezd Ovečkin. Střely na branku: 24:39. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Georgijev (Rangers), 3. Hagelin (Washington).

NY Islanders - Philadelphia 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Branky: 56. Pelech - 9. Konecny (Gudas), 15. Sanheim, 24. Laughton, 36. Couturier. Střely na branku: 30:26. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Elliott, 3. Provorov (všichni Philadelphia).

Vegas - Vancouver 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky: 26. Pacioretty, 29. Carpenter, 39. R. Smith. Střely na branku: 48:19. Diváci: 18.303. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Carpenter, 3. Fleury (všichni Vegas).

Anaheim - Colorado 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 4. Silfverberg, 31. Fowler - 45. Brassard. Střely na branku: 23:26. Diváci: 16.690. Hvězdy zápasu: 1. Fowler, 2. Silfverberg, 3. Manson (všichni Anaheim).

Florida - Ottawa 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Branky: 10. Barkov, 16. Brouwer - 6. Z. Smith, 26. Gibbons, 38. Balcers. Střely na branku: 32:33. Diváci: 11.752. Hvězdy zápasu: 1. Balcers (Ottawa), 2. Sheahan, 3. Barkov (oba Florida).

Columbus - Winnipeg 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Branky: 12. N. Foligno, 38. S. Jones - 21., 48., 58. a 60. Wheeler, 3. Niku. Střely na branku: 42:26. Diváci: 16.091. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Scheifele (oba Winnipeg), 3. N. Foligno (Columbus).

Minnesota - Nashville 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 37. Fehr, 40. Zucker - 6. Bonino, 56. F. Forsberg, rozhodující sám. nájezd Johansen. Střely na branku: 26:43. Diváci: 18.885. Hvězdy zápasu: 1. Johansen (Nashville), 2. Stalock, 3. Zucker (oba Minnesota).

San Jose - Chicago 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky: 49. a 58. M. Karlsson, 13. Hertl, 22. Meier, 45. Sörensen - 20. D. Strome, 27. Gustafsson. Střely na branku: 34:30. Diváci: 17.252. Hvězdy zápasu: 1. M. Karlsson, 2. Heed, 3. Sörensen (všichni San Jose).