Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Fotka v plavkách, která se přes noc stala virální! Jaké poslání v sobě ukrývá?

Jaké to je, jít doslova s kůží na trh? O tom by mohla vyprávět americká blogerka Sarah Tripp.

Každá mince má dvě strany, a výjimkou není ani online prostředí. Můžeme lamentovat nad tím, jak rychle se internetem šíří hoaxy, nadávky či jiné negativní věci, na druhou stranu ale musíme uznat, že online svět dokáže vzdělávat či podporovat lidi, o jejichž životních cestách bychom normálně neměli ani tušení. Pokud jste rozmrzelí z povahy internetu, pak vás možná potěší příběh Sarah Tripp.

Americká blogerka Sarah Tripp dlouhodobě vystupuje proti šikaně na internetu. Největší vlnu zájmu však vzbudil její poslední příspěvek na toto téma, který zveřejnila na svém Instagramu. Na fotografii pózuje se svou kamarádkou Dani Austin. Obě dívky mají kromě stejných plavek i stejný problém – často musí čelit internetové šikaně.

Info ikona

Zatímco Sarah se od lidí dozvídá, že je tlustá a nezdravá, Dani si dennodenně čte komentáře týkající se anorexie. Obě dívky jsou však naprosto zdravé a ve svém těle spokojené. Právě proto spojily své síly a rozhodly se dát světu jasnou zprávu – pro šikanu není prostor v offline a ani v online světě. „Kritizování těla není v pořádku. Tohle je moje kamarádka Dani Austin, která má krásnou velikost 0 a patří mezi mé nejoblíbenější dámy na Instagramu. Řekla mi, že kvůli své přirozeně hubené postavě občas zaznamená komentáře typu: „ona je anorektička“, „vypadá to, že potřebuje najíst“, „podívejte se na ty kuřecí nožičky“ atd. Není to smutné? Vím, že tato krásná žena je silná, zdravá a především…je mnohem více než jenom tělo,“ napsala Sarah pod fotku.

Následně se Sarah rozepsala o tom, že také ona si už přečetla nespočet nenávistných komentářů, které především hodnotily její zjev. „Prosím, nezapomeňte, že kritizování těla není v pořádku. Měli bychom k sobě být milí jak v online, tak v reálném životě. Vaše slova mají sílu a význam. A my všichni bychom mohli těžit z trošku většího šíření lásky a pozitivních myšlenek,“ dodala blogerka.

Co si myslíte o Sarah a její fotce? Mělo by se téma šikany v online světě rozebírat více? 

ČTĚTE TAKÉ: 10 klišé na Instagramu, která už nás štvou (ale stejně je někdy děláme)

Související články

Životní styl

<span>Temná strana optimismu: Proč se vždy nevyplácí myslet pozitivně?</span>

Temná strana optimismu: Proč se vždy nevyplácí myslet pozitivně?

Životní styl

<span>Přátelstvím ku zdraví aneb Proč je dobré mít v práci nejlepší kamarádku?</span>

Přátelstvím ku zdraví aneb Proč je dobré mít v práci nejlepší kamarádku?

Životní styl

<span>Omlouváte se až přespříliš? Naučte se, jak to změnit, jinak se budete trápit celý život</span>

Omlouváte se až přespříliš? Naučte se, jak to změnit, jinak se budete trápit celý život

Životní styl

<span>Vztahy mladých: Jak se seznamuje generace Z a co ve vztazích hledá?</span>

Vztahy mladých: Jak se seznamuje generace Z a co ve vztazích hledá?