Karlovič vstoupil do historie! Jako první hráč po legendárním Connorsovi vyhrál zápas ve věku 40 let

Tenista Ivo Karlovič oslavil na turnaji v Indian Wells premiérové vítězství jako čtyřicátník a zapsal se do historie ATP. Chorvatský hráč, jenž oslavil kulaté narozeniny 28. února, zdolal Australana Matthewa Ebdena 7:6, 7:6 a jako první po legendárním Jimmym Connorsovi vyhrál na okruhu ATP zápas ve věku minimálně 40 let.

Ivo Karlovič předvedl další unikátní kousek

Do historických tabulek Karlovič letos výrazně zasáhl už podruhé. V lednu se 211 centimetrů vysoký tenista stal v indickém Puné nejstarším finalistou na okruhu ATP od roku 1977. Vloni v Calgary získal jako nejstarší hráč v historii titul na challengeru.

V Indian Wells Karlovič startuje už po čtrnácté. Chorvatský tenista, jemuž momentálně patří ve světovém žebříčku 89. místo, zaznamenal na Masters v Kalifornii největší úspěch v roce 2011, kdy postoupil do čtvrtfinále. Nyní ho ve 2. kole čeká krajan Borna Čorič.