Czech Aerobic Open

Florbalisté Boleslavi přehráli Otrokovice i ve třetím duelu a jsou krok od semifinále

Florbalisté mistrovské Mladé Boleslavi jsou jedinou výhru od postupu do semifinále play-off superligy. Ve třetím čtvrtfinálovém duelu vyhrál vítěz základní části v Otrokovicích 7:5 a vede v sérii 3:0 na zápasy.

Radost florbalistů Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Mečbol naopak nezískaly Vítkovice, které podlehly na hřišti Tatranu Střešovice 4:5, ani Sparta, jež v pražském derby prohrála stejným výsledkem s FbŠ Bohemians. Hráči FBC Ostrava se díky výhře 4:3 po samostatných nájezdech ujali vedení v souboji s Chodovem 2:1 na utkání.

Mladá Boleslav vedla v 17. minutě už 4:0, přesto dokázali domácí Panthers dvakrát snížit na rozdíl jediného gólu a vítězství favorita pečetil až 15 sekund před koncem Martin Tokoš. Gól a tři asistence si připsal v dresu vítězů Jan Natov.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

"Soupeř se od stavu 0:4 vrátil díky třem gólům z dálky do zápasu. Naštěstí nás tento moment nezlomil, uklidnili jsme hru a šli do zaslouženého vedení. Závěr z naší strany byl ubojovaný," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

První výhru Tatranu v sérii s Vítkovicemi zařídil třemi body za dvě branky a jednu asistenci sedmnáctiletý útočník Filip Langer, který v 56. minutě duel rozhodl.

"V první třetině jsme obdrželi laciné branky. Tým dnes ukázal velkou bojovnost, když se dokázal do zápasu vrátit a i přes vyrovnání soupeře jsme dokázali dát rozhodující branku," prohlásil trenér Střešovic Milan Fridrich.

Bohemians dokázali poprvé v sérii pokořit Spartu i díky dvěma gólům Patrika Kielera. "Celkem se nám dařilo druhou a třetí třetinu hrát zodpovědně a poctivě. Jenom škoda toho dramatu na konci," uvedl kouč Bohemians Michal Jedlička.

Chodov na hřišti FBC Ostrava třikrát dotáhl ztrátu, ale nakonec podlehl v nájezdech. Pražanům nepomohly ani góly a jedna přihrávka Tomáše Sýkory. "Hlavní pointa je, že prostě musíme hrát šedesát minut s takovou intenzitou jako dnes ve třetí třetině. Ostrava je v laufu, ale pro nás je situace pořád stejná. Musíme vyhrát ještě tři zápasy," řekl trenér Chodova David Podhráský.

Čtvrtfinále play off Tipsport superligy florbalistů - 3. zápasy:

FbŠ Bohemians - Sparta Praha 5:4 (2:3, 2:0, 1:1) Branky: 23. a 40. P. Kieler, 3. Buršík, 17. Cabejšek, 54. Juha - 10. Košir, 18. Pruner, 18. Svatoš, 60. Marvánek. Stav série: 1:2.

Panthers Otrokovice - Mladá Boleslav 5:7 (2:4, 1:1, 2:2) Branky: 48. z tr. střílení a 59. Kostka, 18. Kvapil, 18. Zapletal, 21. Pešat - 13. Natov , 14. Tadeáš Chroust, 16. J. Bína, 17. Curney, 33. Řehoř, 41. Zakonov, 60. Tokoš. Stav série: 0:3.

FBC Ostrava - Chodov 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0) Branky: 14. Sládek, 16. Daniš, 34. Eichner, rozhodující sam. nájezd Šindler - 15. a 59. Sýkora, 24. M. Vávra. Stav série: 2:1.

Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 5:4 (2:3, 2:0, 1:1) Branky: 2. a 56. Langer, 16. Meliš, 26. Marek Beneš, 40. Sládeček - 13. Jan Šebesta, 14. Bräuer, 20. Sladký, 50. Rýpar z tr. střílení. Stav série: 1:2.