Chrudimské noviny 1:6. Hlavně rychle zapomenout, derby se blíží

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C

1:6. Hlavně rychle zapomenout, derby se blíží

Znojmo - Na utkání 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY budou chtít chrudimští fotbalisté co nejrychleji zapomenout. Ve Znojmě jim nevyšel druhý poločas, ve kterém inkasovali čtyři branky a ze hřiště svého konkurenta si odvezli porážku 1:6.

Utkání začalo pro chrudimské fotbalisty velmi nešťastně. Již v osmé minutě centr před chrudimskou branku usměrnil smolně za záda brankáře Mrázka obránce Lukáš Mastík, který si tak vsítil vlastní gól. Další nešťastný moment Chrudim nezlomil, hosté naopak zatopili pod kotlem a Znojmu na jeho obranné polovině pořádně zavářeli. Na vyrovnávací gól se nemuselo dlouho čekat, Tomáš Froněk se ujal standardní situace, kterou střelou přes zeď zakroutil přesně k tyči. Namlsaní Chrudimští mohli otočit skóre ve svůj prospěch, po půlhodině hry však nastřelili pouze brankovou konstrukci.

Za klíčovou se dá označit branka Davida Machalíka, která osm minut před poločasem znamenala znovu znojemské vedení. Po pauze již na hřišti hrálo pouze jedno mužstvo. Domácí postupem času navyšovali svoje vedení, rozstřílel se především Dominik Kunca, který nasázel do chrudimské sítě hattrick. Gól přidal ještě Muamer Avdič, který stanovil výsledné skóre na 6:1 pro Znojmo.

Program pro MFK Chrudim pokračuje hned následující sobotu 16.3.2019 velkou východočeskou bitvou, kdy od 10:15 hostí na svém stadionu FK Pardubice.

1. SC Znojmo FK - MFK Chrudim 6:1 (2:1).

Branky: 8. Mastík (vla.), 37. Machalík, 55. Kunca, 63. Kunca, 75. Kunca (pen.), 85. Avdić – 21. Froněk.

1. SC Znojmo FK: Buček (C) – Avdić, Dramé, Maksić, Cihlář – Šmehyl, Kučera (48. Harmon), Machalík, Mudra – Beganović (68. Čereda), Kunca (88. Hlůže).

MFK Chrudim: Mrázek – Drahoš, Řezníček (68. Hlavsa), Mastík (68. Dostálek), Vencl – Langr (C) – Kesner, Sixta, Froněk – Vašulín (81. Kopecký), Rybička.