AS Řím - Empoli 2:1Schick gólovou hlavičkou rozhodl o výhře AS Řím nad Empoli

Řím
Aktualizováno

Reprezentační útočník Patrik Schick rozhodl gólovou hlavičkou dohrávku 27. kola italské ligy, v níž domácí fotbalisté AS Řím porazili 2:1 Empoli. Mezi střelce se Schick v Serii A zapsal potřetí v sezoně a poprvé od 26. prosince a vysloužil si pochvalu od nového trenéra Claudia Ranieriho.

Patrik Schick se raduje krátce poté, co vstřelil hlavou druhý gól AS Řím v ligovém utkání proti Empoli.

Schick poprvé po únorovém zranění nastoupil v základní sestavě a zařídil poločasové vedení 2:1. Domácí nejprve už v úvodní čtvrthodině nešťastnou vlastní brankou ztratili brzký náskok, o který se postaral devátým gólem v sezoně nejlepší týmový střelec El Shaarawy. Schick si pak ve 33. minutě naskočil na Florenziho centr z volného přímého kopu a hlavou nasměroval favorita k vítězství.

"Jsem tu teprve tři dny a ještě jsem s mužstvem dostatečně nepracoval. Ale co jsem slyšel, Schick má všechno, co je třeba k tomu, aby byl fantastický fotbalista. Techniku, rychlost, ovládání míče, umí dávat góly. Řekl jsem mu, že když bude hrát s takovým nasazením, jako když naskočil z lavičky proti Portu (v Lize mistrů), může být jedním z mých mužů. Dnes to do jisté míry dokázal, ale každý ze sebe musí dostat víc," řekl Ranieri, který po vyřazení z osmifinále LM nahradil Eusebia Di Francesca.

O výhru už domácí nepřišli ani v oslabení po Florenziho vyloučení deset minut před koncem. V 88. minutě sice inkasovali, rozhodčí ale po konzultaci s videem gól kvůli předchozí hře rukou odvolal.

Římský celek se po čtvrtém vítězství z posledních pěti zápasů vrátil na páté místo tabulky, na němž má tříbodovou ztrátu na Inter Milán. Empoli se drží jen o bod nad sestupovým pásmem.