SESTŘIHY LM: Juventus - Atlético 3:0, obrat řídil Ronaldo. City si zastřílelo

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Juventusu díky hattricku Cristiana Ronalda otočili osmifinále Ligy mistrů s Atlétikem Madrid a postoupili do čtvrtfinále. Turínský celek v domácí odvetě zvítězil 3:0 a odčinil porážku 0:2 z prvního zápasu ve Španělsku. Manchester City si v pohodě poradil s německým Schalke, kterému uštědřil debakl a vyhrál 7:0. Mezi střelce se dvakrát zapsal Sergio Agüero, trefil se také 18letý mladík Phil Foden.

Ronaldo se poprvé prosadil hlavou v 27. minutě a náskok Atlétika z prvního zápasu vymazal krátce po přestávce. Chvíli to sice vypadalo, že gólman Oblak jeho pokus skvělým zákrokem vyrazil, ale branková technologie potvrdila, že míč těsně přešel čáru.

Rozhodující gól přidal Ronaldo z penalty čtyři minuty před koncem a osmým hattrickem v Lize mistrů vyrovnal rekord Lionela Messiho z Barcelony. Juventus v elitní soutěži poprvé v klubové historii dokázal otočit dvoubrankovou prohru z prvního zápasu. V předchozích třech pohárových zápasech s Atléticem navíc soupeře neporazil a ani mu nedal gól.

SESTŘIH LM: Juventus - Atlético Madrid 3:0. Ronaldo hattrickem vystřelil čtvrtfinále

City si s chutí zastříleli

Ve velké pohodě si místo ve čtvrtfinále zajistil Manchester City. Skóre otevřel z penalty Agüero, který vzápětí přidal druhou branku. Jubilejní padesátý soutěžní gól si ještě v prvním poločase připsal Sané a po přestávce odchovanec Schalke připravil tři následující zásahy pro Sterlinga, Bernarda Silvu a Fodena. Sedmý gól dal v 86. minutě Jesus.

Fotbalisté Manchesteru City a Juventusu ve čtvrtfinále doplnili Tottenham, Manchester United, Ajax a Porto. Ve středu si o poslední volná místa zahrají Barcelona s Lyonem a Bayern Mnichov s Liverpoolem. Los čtvrtfinále je na programu v sídle UEFA v pátek.

SESTŘIH LM: Manchester City - Schalke 7:0. Domácí kanonádou stvrdili postup

Domácí: 27. Ronaldo, 48. Ronaldo, 86. Ronaldo

Hosté:

Domácí: Szczęsny – Cancelo, Bonucci, Chiellini (C), Spinazzola (67. Dybala) – Can, Pjanić, Matuidi – Bernardeschi, Mandžukić (80. Kean), Ronaldo.

Hosté: Oblak – Arias (77. Vitolo), Godín (C), J. Giménez, Juanfran – Koke, Rodri, Saúl Ñíguez, Lemar (57. Á. Correa) – Griezmann, Morata.

40 884 diváků

Domácí: 35. Agüero, 38. Agüero, 42. Sané, 56. Sterling, 71. B. Silva, 78. Foden, 84. Jesus

Hosté:

Domácí: Ederson – Danilo, Walker, Laporte (72. Delph), Zinčenko – B. Silva, Gündoğan, D. Silva (C) (64. Foden) – Sterling, Agüero (64. Jesus), Sané.

Hosté: Fährmann (C) – Bruma, Stambouli, Sané, Oczipka – Serdar – McKennie (74. Mendyl), Konopljanka, Bentaleb, Burgstaller (79. Teuchert) – Embolo (69. Skrzybski).

Náhradníci

Domácí: Muric, Stones, Delph, Mahríz, Jesus, Foden, Humphreys

Hosté: Nübel, Mendyl, Rudy, Matondo, Kutucu, Skrzybski, Teuchert

Karty

Domácí: Danilo, Zinčenko

Hosté: Bruma

Clément Turpin – Nicolas Danos, Cyril Gringore (všichni FRA)

Etihad Stadium, Manchester

Návštěva

51 518 diváků

0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.