V bazénu ve Žďáru nad Sázavou závodily desítky dětí v ploutvovém plavání a rychlostním potápění

V sobotu 9. března 2019 se v krytém bazénu ve Žďáru nad Sázavou uskutečnilo druhé kolo Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavání a rychlostním potápění kategorií E (11 let a mladší), D (12 – 13 let) a C (14 – 15 let). Do soutěže se přihlásilo sedm moravských a slezských klubů ploutvového plavání – domácí Čochtanklub Žďár nad Sázavou, SP Laguna Nový Jičín, Skorpen Přerov, KSP Olomouc, Nemo Zlín, Nautilus Břeclav a Fast Fins CT z Přerova.
V nejmladší kategorii E byli nejlepšími závodníky domácí ploutvaři. David Žemba si doplaval pro prvenství na tratích 200 PP a 15 RP, stříbro vybojoval na distanci 100 BF. Veronika Králíčková byla v závodě 100 BF sice až ba 10. místě, ale dvě zlaté medaile získala ve zbylých startech na 200 PP a 15 RP.

Ve skupině D se z nejlepšího bodového zisku radoval Jakub Mizera z klubu SP Laguna Nový Jičín, který obsadil první místo na trati 400 PP a dvě druhá místa mu patří v závodech na 50 BF a 100 RP. Mezi dívkami se pak nejvíce bodově prosadila další domácí závodnice Veronika Přibylová. Zvítězila na tratích 100 RP a 400 P, druhá skončila na trati 50 BF.

Také v kategorii C byl mezi chlapci nejlepší domácí závodník Ondřej Hrdina. Dvě prvenství získal v závodech 100 PP a 100 RP, na trati 400 BF skončil stříbrný. Nejlepší dívkou této kategorie byla Iva Vzatková (KSP Olomouc), která se z vítězství radovala v disciplínách 100 RP a 400 BF, druhá skončila na distanci 100 PP.

Klub KSP Olomouc se pak hned dvakrát radoval z vítězství ve štafetách 4 x 100 PP mix. A to v kategoriích D a C. Nejmladší kategorii E ovládla štafeta SP Laguna Nový Jičín.

Druhé kolo Moravskoslezské ligy mládeže ovládl domácí klub Čochtanklub Žďár nad Sázavou (2021 bodů) před SP Laguna Nový Jičín (1755 bodů) a klubem Skorpen Přerov (1591 bodů).

Třetí kolo Moravskoslezské ligy i České ligy mládeže (ta má druhé kolo na programu v sobotu 30. března 2019) se uskuteční v termínu 27. dubna 2019 v Novém Jičíně respektive v Liberci. Kompletní výsledky naleznete zde  a také zde.

(dm, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: Pavel Králíček)