58. Rally Šumava Klatovy

Nymburk přejel Olomoucko, druhé Svitavy nestačily na Pardubice

Basketbalisté Svitav v nadstavbové části ligy podruhé za sebou prohráli – 77:97 v Pardubicích –, ale jejich náskok na druhém místě tabulky se neztenčil. Neuspělo totiž ani třetí Olomoucko, které podlehlo mistrovskému Nymburku 83:105.

Nymburk nastoupil proti Olomoucku v Kutné Hoře a od druhé čtvrtiny soupeře přehrával. Tři nejlepší nymburští střelci Alex Davis (19), Martin Peterka a Pavel Pumprla (oba 14) začali jen mezi náhradníky.

Trenér Olomoucka Predrag Benaček označil nymburské vítězství za zasloužené. "My zlobili jen první čtvrtinu. Bohužel jsme kvůli nemoci přišli o Douglase a Mikuliče, navíc se v průběhu první půle zranil Palyza. Ale i naši mladí kluci ukázali, že umí hrát basketbal, a z toho mám radost, že bojovali až do konce," řekl.

Autor 11 nymburských bodů Martin Kříž uznal, že Olomoucko i v oslabené sestavě podalo kvalitní výkon. "Musíme zlepšit obranu, protože by se nám to v jiných zápasech mohlo vymstít," prohlásil po 41. vítězství za sebou.

Pardubice se přiblížily k třetímu Olomoucku na rozdíl jediné výhry, polepšil si i Děčín po vítězství 78:70 nad Opavou. Neúspěšnou sérii uťalo Ústí nad Labem, které zvítězilo nad Brnem 86:73. Ladislav Pecka k tomu přispěl 26 body a spolu s Michalem Šotnarem se postarali o více než polovinu bodů severočeského celku.