Washington vyhrál ve Phoenixu, Satoranský přispěl šestnácti body

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Basketbalisté Washingtonu zvítězili v NBA na palubovce nejhoršího týmu Západní konference Phoenixu 124:121 a drží teoretickou šanci na postup do play off. Výhru v koncovce zařídil pivot Thomas Bryant. Po něm byl druhým nejvytíženějším hráčem Wizards rozehrávač Tomáš Satoranský. Český reprezentant nastřílel v zápase 16 bodů. Hlavní hvězdou večera byl ale domácí Devin Booker, autor 50 bodů.

Washington druhé utkání ve dvou dnech zvládl, ale na 31. výhru v ročníku se pořádně nadřel. Ani jeden z týmů si během zápasu nevypracoval dvouciferný náskok, domácí vedli nejvíc o šest a hosté o sedm bodů. Vedení se měnilo hned čtyřiadvacetkrát.

Satoranský strávil na palubovce přes 38 minut, proměnil tři z pěti střel, 10 z 12 trestných hodů a přidal i tři zisky.

V poslední části měli většinu času navrch Wizards. Po útočném doskoku a dopichu Jabariho Parkera (28 bodů, 15 doskoků) hosté měli dvě minuty před koncem k dobru čtyři body. Jenže pak Bradley Beal (28 bodů) jednou míč ztratil, z dalšího útoku minul trojku a Suns vyrovnali.

Půl minuty před koncem vzal zápas do svých rukou Bryant. Nejprve trefil v utkání druhou trojku, na kterou ještě odpověděl Jamal Crawford, ale necelé tři sekundy před koncem Bryant po Bealovu nahození míče do vzduchu ke koši ho chytil a ve výskoku rovnou zasmečoval.

"Spoluhráči mi věřili a to vám hodně pomůže. Jsem rád, že jsem se jim za to odvděčil nejen tou trojkou v závěru. Měl jsem co napravovat. V předchozích zápasech a vlastně za celý rok jsem minul i hodně dobrých pokusů. Mít zase zpátky sebedůvěru je skvělé," těšilo Bryanta.

Výsledek pojistil ještě trestným hodem a zaznamenal 18 bodů a osobní maximum 19 doskoků. K ukončení pětizápasové série porážek Washingtonu přispěl 21 body náhradník Jordan McRae.

Křídelní hráč Phoenixu Troy Daniels v poslední akci zápasu z dálky neuspěl, i tak byl s 15 body druhým nejlepším střelcem týmu. Tím vůbec nejlepším byl Booker, který k 50 bodům ještě doskočil 10 míčů. Dvaadvacetiletý Booker se stal prvním hráčem klubu a vůbec nejmladším hrám v historii soutěže, který ve druhém zápase po sobě pokořil padesátibodovou hranici.

Obhájci titulu z Golden State zase odskočili na prvním místě Západní konference Denveru, a to díky výhře 118:103 v Memphisu. Stephen Curry se o to postaral 28 body a 10 doskoky. Kevin Durant dal 28 bodů. Oklahoma zdolala Indianu 107:99. Russell Westbrook předvedl 133. triple double v kariéře a už jen pět ho dělí v historický tabulce od druhého místa Earvina "Magica" Johnsona.

NBA:
Phoenix - Washington 121:124 (za hosty Satoranský 16 bodů, 1 doskok, 2 asistence),

4. Oklahoma City 75 44 31 58,7
5. Minnesota 74 33 41 44,6

Pacifická divize:

1. x-Golden State 74 51 23 68,9
2. x-LA Clippers 75 45 30 60,0
3. Sacramento 74 37 37 50,0
4. LA Lakers 75 33 42 44,0
5. Phoenix 76 17 59 22,4

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" znamená vítězství v divizi.